Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Koncert kolęd i zbiórka charytatywna

2023-01-15
Koncert kolęd i zbiórka charytatywna
W niedzielę 15 stycznia będziemy ponownie gościć w naszej parafii zespół PAN_DA. Zespół zaśpiewa kolędy i pastorałki podczas koncertu o godz. 19.00. Po koncercie odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz leczenia i rehabilitacji naszego niespełna 5-letniego parafianina Mikołaja. Serdecznie zparaszamy do udziału w koncercie i wsparcia leczenia Mikołaja.

Zmarł papież Benedykt XVI

2023-01-01
Zmarł papież Benedykt XVI
Zmarł papież senior Benedykt XVI. Odszedł do Pana w ostatni dzień 2022 roku, o godz. 9.34 w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej niespodziewanej abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim przez osiem lat. Papież senior zmarł w wieku 95 lat. Pogrzeb papieża Benedykta odbędzie się 5 stycznia. W tym dniu o godz. 18.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza Święta w intencji Zmarłego papieża.

Kolęda 2023

2022-12-26
Kolęda 2023
Początek nowego roku to czas odwiedzin duszpasterskich czyli kolędy. W nowym roku pragniemy wzorem ostatnich dwóch lat odwiedzić osoby/rodziny, które zgłoszą wolę wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu/mieszkania poprzez wypełnienie kartki zgłoszeniowej, która znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła po lewej stronie. Wspólna modlitwa i rozmowa jest szczególnym wyrazem więzi z parafią i Kościołem, szczególnie w obecnym okresie, kiedy przeżywamy w Kościele rok duszpasterski pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Zgłoszenia można nadal składać do 8 stycznia włącznie ale wtedy kolęda odbędzie się po 11 stycznia lub według indywidualnych ustaleń. Poniżej przedstawiamy plan kolędy według dotychczasowych zgłoszeń.

Homilia ks. proboszcza wygłoszona podczas Pasterki 2022 r.

2022-12-25
Homilia ks. proboszcza wygłoszona podczas Pasterki 2022 r.
"Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli" (por. Łk 2, 14) - homilia ks. proboszcza wygłoszona podczas Pasterki w Boże Narodzenie 2022 r.

Betlejemskie Światło Pokoju

2022-12-25
Betlejemskie Światło Pokoju
W kościele przy ołtarzu płonie świeca, która symbolicznie łączy nas z Betlejem, ponieważ jej płomień został zapalony w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa i jest przekazywany przez skautów i harcerzy na cały świat. Możemy zapalić od tej świecy swoją świecę i zabrać do domu ten płomień, i tam poczuć szczególną bliskość Jezusa Chrystusa i miejsca Jego narodzenia.