Dziś jest wtorek, 28 wrzesień 2021. Imieniny: Luby, Wacława

Niedziela Biblijna w Kościele w Polsce

2021-04-19
Niedziela Biblijna w Kościele w Polsce
III Niedziela Wielkanocna to zarazem w Kościele w Polsce Niedziela Bibijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny i V Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Nieustannie zachęcamy do lektury Słowa Bożego, zgodnie ze słowami św. Hieronima, który powiedział. że "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa". Niech te słowa inspirują nas do codziennej lektury Pisma Świętego i coraz głębszego poznania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W naszym kościele zostały wyłożone w ławkach egzemplarze Pisma Świętego, aby służyły naszej modlitwie w świątyni. Dzieciom możemy przybliżyć Słowo Boże poprzez lekturę ewangelicznego tekstu autorstwa Romcia Tomcia, którego książki można nabyć w naszej parafii.

JUBILUSZ 40-LECIA KAPŁAŃSTWA KS. KAN. MARIANA SZOSTAKA

2021-04-18
JUBILUSZ 40-LECIA KAPŁAŃSTWA KS. KAN. MARIANA SZOSTAKA
W dzisiajszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy Jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. kan. Mariana Szostaka, poprzedniego proboszcza naszej parafii. Ks. Marian Szostak pełnił posługę kapłańską w następujących parafiach: jako wikariusz w Pęzinie - parafia pw. Wniebowzięcia NMP; w Stargardzie - parafia pw. Świętego Krzyża; w Trzcińsku - Zdroju - parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w Szeczecinie - parafia pw. św. Kazimierza; w Nowogardzie - parafia pw. Wniebowzięcia NMP; w Stargardzie - parafia pw. Świętego Ducha; następnie jako administrator (od 1988 r.) a później jako proboszcz (od 1993 r.) w Witkowie a w latach 2010 - 2019 jako proboszcz naszej parafii.
Ks. Marian Szostak przyjął święcenia kapłańskie dn. 12 kwietnia 1981 r. w szczecińskiej katedrze, z rąk ówczesnego biskupa diecezji szczecińsko - kamieńskiej ks. bpa Kazimierz Majdańskiego. Każdy z uczestników liturgii otrzymał okolicznościowy album poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

2021-04-11
Niedziela Bożego Miłosierdzia
Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, której ustanowienie było pragnieniem samego Jezusa, przekazanym s. Faustynie a które zostało wypełnione przez św. Jana Pawła II w dniu kanonizacji s. Faustyny tj. 30 kwietnia 2000 r.. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą ofiarujemy od ub.r. w intencji o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego

2021-04-04
Życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego
Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Rodakom i Gościom głębokiego doświadczenia zwycięstwa Jezusa w swoim osobistym życiu. On, który pokonał śmierć, ma moc, aby także nas poprowadzić do zwycięstwa nad sobą i wyprowadzenia nas z grobu naszego życia, który często sami sobie tworzymy, przez odejście od Jego miłości. Niech On swoją mocą przewycięży naszą słabość i doda nam odwagi do radosnego podążania za Nim w naszym codziennym życiu. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

WIELKI TYDZIEŃ W NASZEJ PARAFII - PROGRAM

2021-03-28
WIELKI TYDZIEŃ W NASZEJ PARAFII - PROGRAM
Program obchodów Wielkiego Tygodnia.