Dziś jest piątek, 3 lipiec 2020. Imieniny: Anatola, Jacka

Dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II

2020-05-18
Dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II
Dzisiaj przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Nasza parafia włącza się w to wielkie dziękczynienie Bogu za osobę "naszego Papieża". We wspólnej modlitwie złożyliśmy to dziękczynienie podczas mszy świętej o godz. 18.00 śpiewając hymn "Ciebie Boga wysławiamy" oraz modląc się Litanią do św. Jana Pawła II.

Więcej wiernych w kościele!

2020-05-17
Więcej wiernych w kościele!
Od niedzieli 17 maja br., większe możliwości uczestnictwa we mszy świętej. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej światyni!

Akt zawierzenia Polski na Jasnej Górze

2020-05-03
Akt zawierzenia Polski na Jasnej Górze
Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy Kościół na polskiej ziemi, wszystkie jego stany i powołania: duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, którzy „Polskę stanowią” w kraju i poza jego granicami – mówił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Akcie Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonał na Jasnej Górze 3 Maja. W Akcie zawierzenia Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że w tym roku dziękujemy za dwa wielkie wydarzenia: 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, „który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei ogarniającej całego człowieka”, oraz za decyzję o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, „który przypominał nam, że nie wystarczy patrzeć w czyste, zranione oblicze Matki, ale trzeba też, aby nasz Naród wyczytał w Jej oczach wszystko, co jest potrzebne dla odnowy polskich sumień”. (na podst. www.episkopat.pl)

Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - orędzie papieża Franciszka

2020-05-03
Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - orędzie papieża Franciszka

Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 3 do 10 maja pod hasłem “Wielka Tajemnica Wiary”. Poniżej publikujemy orędzie papieża Franciszka (informacja na podst. www.ekai.pl)

Krzyż ponownie widoczny

2020-04-30
Krzyż ponownie widoczny
Od minionego wtorku na ścianie dzwonnicy naszego kościoła ponownie po zmroku widać krzyż, który przypomina nam miejsce naszej modlitwy i spotkania z Bogiem. Dziękujemy serdecznie rodzinie Państwa Jezierskich za pomoc w wykonaniu prac naprawczych. Bóg zapłać.