Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes

2024-02-10
Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes
11 lutego - w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - w Kościele przeżywany jest Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Tajemnica Krzyża w sposób szczególny łączy się z osobami chorymi, dlatego wymagają one szczególnej miłości, troski i delikatności. Poniżej przedstawiamy orędzie papieża Franciszka na ten dzień.

Nawiedzenie naszej parafii przez relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów

2024-01-07
Nawiedzenie naszej parafii przez relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów
W niedzielę 7 stycznia nasza parafia przeżyje szczególny dzień, ponieważ wieczorem będziemy gościć relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Relikwie przyjmiemy o godz. 21.00; o godz. 21.30 będzie sprawowana Msza Święta i o godz. 23.00 nastąpi przekazanie relikwii do kolejnej parafii. Zachęcamy do szczególnego uczestnictwa w tej wieczornej Mszy Świętej – w miarę możliwości całych rodzin a szczególnie małżonków. Rodzinę Ulmów mogliśmy poznać bliżej na początku września przed beatyfikacją, kiedy w kościele były przekazywane książeczki poświęcone tej rodzinie. Dzisiaj dodatkowo zachęcamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w naszym kościele a przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Kościół będzie dziś otwarty przez cały dzień (do godz. 21.00), aby spokojnie można było zapoznać się z historią rodziny przedstawioną na wystawie.

Kolęda czyli odwiedziny duszpasterskie - plan.

2024-01-01
Kolęda czyli odwiedziny duszpasterskie - plan.
Plan od 2 stycznia:

wtorek:
Kamieńska, Kostrzyńska, Kwidzyńska, Kurpiów, Elbląska, Pucka, Ińska.

środa:
Tczewska, Góralska, Raciborska, Warmińska.

czwartek:
Mołdawska, Rumuńska, Toruńska, Wrzesińska, Macedońska, Jeziorna, Chorwacka.

piątek:
Babiego Lata, Dubrownicka, Sarajewska, Miedwiańska, Nysy, Regalicka.

Plan od 8 stycznia:

poniedziałek:
ulice: Węgierska, Jugosłowiańska, Czarnogórska, Bośniacka, Goleniowska.

wtorek:
ulice: Jordana, Wisłocka, Goplańska, Starej Baśni, Kraszewskiego, Belgradzka.

ulica Szybowcowa (bez osiedla, czyli bez nr 65, 66, 67).

czwartek:
ulica Szybowcowa-osiedle, czyli nr 65, 66, 67 oraz ulice: Ekologiczna, Róży Wiatrów, Nowogardzka, Słupska.

W kolejne dni kolęda według indywidualnych ustaleń i zgłoszeń, które nadal można przekazywać.

Rekolekcje adwentowe

2023-12-10
Rekolekcje adwentowe
W II Niedzilę Adwentu rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy ks. Adam Krzykała – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie k/Wolina. Serdecznie zachęcamy do przygotowania własnego serca i rodzinnego domu na święta Bożego Narodzenia, poprzez udział w rekolekcjach, które potrwają do środy włącznie. Rekolekcje odbędą się pod hasłem: CZAS SZYTY NA MIARĘ. Podczas rekolekcji Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą sprawowane codziennie o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 19.30. Nauka rekolekcyjna dla dzieci codziennie o godz. 17.00. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy Świętych roratnich o godz. 7.00. Do RORAT powrócimy w czwartek. Pamiętajmy, aby w czasie rekolekcji – jeśli jest taka potrzeba – przystąpić do spowiedzi świętej.

Dziękujemy za głosowanie na modernizację alejek na cmentarzu w Dąbiu

2023-11-12
Dziękujemy za głosowanie na modernizację alejek na cmentarzu w Dąbiu
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz projekt modernizacji alejek na cmentarzu w Dąbiu. Z radością informujemy, że projekt zyskał największą ilość głosów i będzie realizowany w ramach zadań wybranych w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Oczywiście realizacja zadania nie nastapi od razu, ponieważ potrzebne jest m.in. przygotowanie projektu, ogłoszenie przetargu i samo wykonanie zadania, dlatego trzeba liczyć się z okresem 2 a może nawet i 3 lat, ale najważnieszy punkt został wykonany, czyli projekt został wybrany dzięki wszystkim głosującym, za co jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy.