Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

2023-03-12
Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. Nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny.

Seminarium Odnowy Wiary

2023-03-05
Seminarium Odnowy Wiary
Jezeli chcesz odnowić swoją wiarę? Jeżeli chcesz na nowo doświadczyć żyjącego i działającego Jezusa? Jeżeli jesteś zawiedziony i uważasz, że życie wiary już w Tobie nie istnieje i nie jesteś w stanie na nowo zaufać Bogu, to po prostu przyjdź! To spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy w środę 8 marca do naszego kościoła o godz. 19.00 oraz w kolejne środy, na 12 spotkań, które są w stanie odnowić Twoje życie i na nowo umocnić Twoją wiarę!

Środa Popielcowa, Wielki Post i rekolekcje wielkopostne.

2023-02-19
Środa Popielcowa, Wielki Post i rekolekcje wielkopostne.
W środę 22 lutego rozpoczniemy Wielki Post. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, czyli o Męce Pańskiej. Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą zbierane ofiary, jako nasza świadomie podjęta jałmużna wielkopostna. W niedzielę 26 lutego rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będą zarazem wprowadzeniem do Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 8 marca.

Wyjazd do Karpacza dla młodzieży oraz wszystkich chętnych a także bezpłatne rekolekcje dla mlodzieży.

2023-01-30
Serdecznie zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd do Karpacza w drugim tygodniu ferii tj. w dn. 19 - 25 lutego. Koszt wyjazdu (600 zł.) obejmuje nocleg i wyżywienie (tj. śniadanie i obiadokolację) i wynosi 100 zł./osoby za dobę. Nie ma kosztów transportu dla tej grupy, która pojedzie busem z ks. proboszczem (8 osób) . Dzięki życzliwości wlaścicieli pensjonatu "Nowa Królowa Karkonoszy" udało się zarezerwować w tej cenie pobyt dla innych chętnych osób w tym terminie (łącznie 20 miejsc; z tego 5 już jest zajętych przez jedną rodzinę). Gdyby były chętne osoby/rodziny i zapełnilibyśmy całą rezerwację, to wtedy rozważymy wspólny wyjazd małym autobusem a jeśli nie będzie tylu chętnych, to wtedy dojazd we własnym zakresie. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. proboszcza tel. 509 431 721.

Nowa Telewizja Katolicka.

2023-01-28
Nowa Telewizja Katolicka.
Od 24 grudnia ub. r. w Szczecinie i okolicach jest dotępna Telewizja Katolicka EWTN Polska. Można ją odbierać na naziemnym multipleksie cyfrowym w nowym standardzie na kanale 57. Poza tym, jest ona dostępna w popularnych mediach społecznościowych np. Facebook oraz kanale YouTube. Serdecznie zachęcamy do korzystania i oglądania. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.ewtn.pl