Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Do 19 kwietnia tylko 5 oósb w kościele oraz dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej

2020-04-08
W związku z przedłużeniem obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem przypominamy, że nadal obowiązuje możliwość uczestniczenia we mszy świętej dla maksymalnie 5 osób. Ten stan jest przewidziany do 19 kwietnia. Jednocześnie przypominamy, że ks. abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej do 19 kwietnia włącznie. Z dyspensy możemy skorzystać pod pewnymi warunkami. Poniżej przedstawiamy dekret zawierający dyspensę.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych

2020-04-07
Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych
Z racji trudności z przeprowadzeniem błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych według tradycyjnego sposobu, przekazujemy tekst modlitwy przy wielkanocnym stole wraz z modlitwą błogosławieństwa pokarmów.

Plan spowiedzi oraz Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2020-04-06
Plan spowiedzi oraz Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Szczegółowy plan obchodów w naszej parafii oraz wskazania.

Gdzie obejrzę nabożeństwo Gorzkich Żali?

2020-04-05
Gdzie obejrzę nabożeństwo Gorzkich Żali?
W związku z tym, że nabożeństwo Gorzkich Żali nie jest odprawiane w kościele, możemy jednak w nim uczestniczyć duchowo poprzez relację z TV TRWAM w niedzielę o godz. 17.00. Zachęcamy do głębokiego i pobożnego przeżycia tego nabożeństwa.

Czy można poświęcić palmę?

2020-04-04
Czy można poświęcić palmę?
Niedziela Palmowa to tradycyjnie dzień w którym na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy święcimy palmy. Z racji trwającej epidemii koronawirusa jedynie niewiele osób będzie mogło to uczynić. Proponujemy aby nie rezygnować z tego zwyczaju i przygotować palmę oraz pozostawić ją w domu aby towarzyszyła nam szczególnie przez najbliższe dni. Można także publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma - do czego zachęca rzecznik Episkopatu Polski ks.Paweł Rytel-Andrianik Jak podkreślił, do fotografii można dołączyć cytaty z Pisma Świętego. Dzięki temu ma powstać "wirtualna procesja z palmami", która w normalnej sytuacji w Niedzielę Palmową odbywa się w kościołach z udziałem wiernych. ?Uczestnicząc w akcji #Palma będziemy dzielili się z innymi przeżywaniem Niedzieli Palmowej i mimo kwarantanny i izolacji możemy budować duchową wspólnotę? ? wskazał rzecznik Episkopatu.