Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Więcej wiernych w kościele!

2020-05-17
Więcej wiernych w kościele!
Od niedzieli 17 maja br., większe możliwości uczestnictwa we mszy świętej. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej światyni!

Akt zawierzenia Polski na Jasnej Górze

2020-05-03
Akt zawierzenia Polski na Jasnej Górze
Najświętsze Serce Jezusa, Tobie zawierzamy Kościół na polskiej ziemi, wszystkie jego stany i powołania: duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, wszystkich wiernych, którzy ?Polskę stanowią? w kraju i poza jego granicami ? mówił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Akcie Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonał na Jasnej Górze 3 Maja. W Akcie zawierzenia Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że w tym roku dziękujemy za dwa wielkie wydarzenia: 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, ?który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei ogarniającej całego człowieka?, oraz za decyzję o beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ?który przypominał nam, że nie wystarczy patrzeć w czyste, zranione oblicze Matki, ale trzeba też, aby nasz Naród wyczytał w Jej oczach wszystko, co jest potrzebne dla odnowy polskich sumień?. (na podst. www.episkopat.pl)

Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - orędzie papieża Franciszka

2020-05-03
Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza - orędzie papieża Franciszka

Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 3 do 10 maja pod hasłem ?Wielka Tajemnica Wiary?. Poniżej publikujemy orędzie papieża Franciszka (informacja na podst. www.ekai.pl)

Krzyż ponownie widoczny

2020-04-30
Krzyż ponownie widoczny
Od minionego wtorku na ścianie dzwonnicy naszego kościoła ponownie po zmroku widać krzyż, który przypomina nam miejsce naszej modlitwy i spotkania z Bogiem. Dziękujemy serdecznie rodzinie Państwa Jezierskich za pomoc w wykonaniu prac naprawczych. Bóg zapłać.

Niedziela Modlitwy za Kierowców

2020-04-26
Niedziela Modlitwy za Kierowców

W ostatnią niedzielę kwietnia zgodnie z kalendarzem duszpasterskim Kościoła w Polsce jest obchodzona Niedziela Modlitw za Kierowców. Jest to szczególny dzień, kiedy otaczamy duchową troską wszystkich kierujących pojazdami oraz innych użytkowników drogi.