Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

XXII DZIEŃ PAPIESKI

2022-10-10
XXII DZIEŃ PAPIESKI
W niedzielę 16 października będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem "Veritatis splendor" czyli blask prawdy. Tytuł tego dnia nawiązuje do jednego z najważnieszych dokumentów papieża św. Jana Pawła II, tj. encykliki, w której ukazuje związek wiary z moralnością oraz wolności z prawdą. Poniżej przeczytamy wyjaśnienie znaczenia tego dokumentu. Ten dzień to zarazem dokładnie 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.

Nabożeństwa różańcowe

2022-10-01
Nabożeństwa różańcowe
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, do udziału w nabożeństwach różańcowych przez cały miesiąc październik, codziennie o godz. 17.30. Do odmawiania różańca kilkakrotnie wzywała Matka Boża w czasie objawień: w Lourdes, w La Salette i w Fatimie. Matka Teresa z Kalkuty nieustannie go odmawiała. Jan Paweł II mówił: “Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Kościół w swojej całości włącza się w te słowa”.

Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę

2022-08-14
Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę
Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę w dn. 23 – 24 września, którą odbędziemy w ramach dorocznej pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę – w tym roku wyjątkowej, z racji obchodzonego Jubileuszu 50-lecia diecezji. Po drodze odwiedzimy sankuarium maryjne w Licheniu oraz sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a wracając nawiedzimy miejsce Cudu Eucharystycznego w Legnicy. Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł od osoby i obejmuje przejazd autokarem, nocleg w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze oraz obiad w drodze powrotnej (pozostałe posiłki we własnym zakresie). Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie 91 469 33 87 oraz 509 431 721.

Wakacyjny plan sprawowania Mszy Świętych

2022-06-25
Wakacyjny plan sprawowania Mszy Świętych
Informujemy, że od dn. 27 czerwca (przez okres wakacji) Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane tylko o godz. 18.00, natomiast w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30, ale będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00 (bez towarzyszenia śpiewu).

Zmarł ks. Ryszard Schreiber

2022-06-19
Zmarł ks. Ryszard Schreiber
Ze smutkiem ale przede wszystkim z wiarą i nadzieją wynikającą ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa pragniemy poinformować, że w sobotę 18 czerwca 2022 r. w szpitalu w Zdunowie, w wieku 72 lat, odszedł do Pana +ks. Ryszard Schreiber. Pogrzeb Zmarłego Kapłana odbędzie się w naszym kościele w środę 22 czerwca według następującego planu: o godz. 13.00 nastąpi wystawienie trumny w kościele i wspóna modlitwa (wcześniej można przyjść na osobistą modlitwę w kaplicy przedpogrzebowej obok kościoła od godz. 12.00), natomiast o godz. 13.30 będzie sprawowana Msza Święta. Później nastapi przejazd na Cmentarz Centralny w Szczecinie i pochówek w grobie kapłańskim.