Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Modlitwa o uzdrowienie oraz "Misje u stóp Krzyża"

2022-11-20
Modlitwa o uzdrowienie oraz
W piątek 25 listopada ok. godz. 17.30 nasza parafia przyjmie "Krzyż Misyjny", który peregrynuje po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. O godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia, po której nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu i muzyczne uwielbienie, połączone z z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, które poprowadzi ks. Piostr Skiba wraz z kapłanami i wiernymi świeckimi ze wspólnoty Lew Judy. W wigilię I Niedzieli Adwentu tj. 26 listopada rozpoczniemy rekolekcje adwentowe.

Męski Różaniec na Prawobrzeżu Szczecina

2022-11-05
Męski Różaniec na Prawobrzeżu Szczecina
W sobotę 12 listopada będzie miała miejsce na Prawobrzeżu Szczecina inauguracja modlitwy pn. "Męski Różaniec". W związku z tym, zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy, która rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną o godz. 7.00 w naszym kościele w intencji jej uczestników oraz błogosławione owoce tej modlitewnej inicjatywy. Po Mszy Świętej udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym, gdzie zakończymy naszą modlitwę.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

2022-10-31
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Plan obchodów uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w naszej parafii oraz na cmentarzu w Dąbiu i cmentarzach w Szczecinie.
1 listopada Msze Święte według planu niedzielnego tj. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 oraz 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30.
Procesja na cmentarzu w Dąbiu rozpocznie się o godz. 12.00 a po jej zakończeniu będzie sprawowana Msza Święta.
Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo w Mszy Świętej a nie tylko samo nawiedzenie cmentarza.
2 listopada o godz. 15.00 w kościele Msza Święta w intnecji wszystkich Zmarłych poleconych w Wypominkach.
Wypominki od 2 listopada do soboty przed I Niedzielą Adwentu codziennie o godz. 17.45.
W każdą niedzielę listopada o godz. 15.00 na cmantarzu w Dąbiu będziemy modlić się w intencji Zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwą różańcową.

Procesja ze Świętymi ! ! !

2022-10-30
Procesja ze Świętymi ! ! !
W poniedziałek 31 października o godz. 20.00 spod pomnika św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach wyruszy do szczecińskiej katedry "Procesja ze Świętymi", gdzie na zakończenie będzie sprawowana Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do udziału - pomimo późnej pory - rodziców z dziećmi i młodzież, aby ukazać młodemu pokoleniu piękne wzorce chrześcijańskiego życia oraz wszystkich wiernych.

Światowy Dzień Misyjny i Tydzień Misyjny

2022-10-22
Światowy Dzień Misyjny i Tydzień Misyjny
Pod hasłem „Będziecie moimi świadkami” w niedzielę 23 października jest obchodzony 96. Światowy Dzień Misyjny, który w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. W tym czasie organizowane są wydarzenia uwrażliwiające na potrzeby misji oraz przypominające o powszechnym powołaniu do głoszenia Ewangelii. Aktualnie posługuje na misjach 1743 polskich misjonarzy i misjonarek. Pracują oni w 99 krajach świata.