Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Zmarł ks. Tadeusz Czapiga

2023-08-05
Zmarł ks. Tadeusz Czapiga
W piątek rano w sąsiedniej parafii w Dąbiu zmarł ks. profesor Tadeusz Czapiga. Przez kilka lat był proboszczem dużej parafii a całe życie był związany z nauczaniem i wychowaniem wielu kapłanów, jako wykładowca w seminarium. W czasach komunistycznych był znany ze swej nieprzejednanej postawy wobec tych, którzy chcieli zniewolić nasz naród. Służył ofiarnie Bogu i ludziom pełniąc posługę m.in. we wspólnotach neokatechumenalnych a także jako egzorcysta. Pożegnanie Księdza Prałata Tadeusza odbędzie się w dużej parafii w Dąbiu, najpierw w ramach dekanatu podczas Mszy Świętej w poniedziałek o godz. 19.00, natomiast Msza Święta pogrzebowa będzie sprawowana we wtorek o godz. 10.00, a później nastąpi złożenie ciała w grobie kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Polecajmy + ks. Tadeusza Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

2023-08-01
Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
W Lizbonie odbywają się Światowe Dni Młodzieży. Motywem przewodnim jest hasło „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Motyw powstania towarzyszy nam już od Krakowa, kiedy Papież Franciszek wezwał młodych do podejmowania życiowych wyzwań. Przejawem takiej aktywności jest zejście z kanapy. „Kanapa-szczęście jest prawdopodobnie cichym paraliżem, który może nas zniszczyć bardziej, a najbardziej młodych - mówił Franciszek, oklaskiwany gromkimi brawami przez Młodych. (więcej informacji na stronie www.sdmpolska.pl)

Kierowcy pomagają misjonarzom.

2023-07-31
Kierowcy pomagają misjonarzom.
W niedzielę 30 lipca zostały poświęcone pojazdy oraz przeprowadzona zbiórka na rzecz środków transportu dla misjonarzy. Zebrano 1614 zł. które zostały przekazane na rzecz fundacji MIVA POLSKA, która zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy. (więcej na stronie www.miva.pl)
Każdy misjonarz jest posłany przez Kościół i Kościół towarzyszy mu na misyjnych drogach poprzez pomoc. Nie zapominamy o misjonarzach. Służymy im konkretną pomocą w zakresie zakupu środków transportu – powiedział ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i wyjaśnił, że w 2022 roku MIVA Polska zrealizowała 88 projektów, w ramach których zakupiono 844 pojazdy.

Wakacyjna zmiana godzin sprawowania Mszy Świętych

2023-07-02
Wakacyjna zmiana godzin sprawowania Mszy Świętych
Zgodnie ze zwyczajem ostatnich lat przypominamy, że przez okres wakacji codzienna Msza Święta jest sprawowana tylko o godz. 18.00, natomiast w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30, ale jest dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00.

Pielgrzymka autokarowo - piesza do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach

2023-05-15
Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę autokarowo - pieszą do sankruarium w Siekierkach, która odbędzie się dn. 10 czerwca br. tj. w sobotę po "Bożym Ciele". Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii. Plan pielgrzymki poniżej.