Ogłosznia duszpaszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 października 2023 r.
1. Rozpoczynamy miesiąc październik, w czasie którego w sposób szczególny modlimy się na różańcu. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania, prosimy o uczestnictwo min. 10-krotnie (dzieci wraz ze spotkaniami formacyjnymi). Na różaniec zapraszamy wszystkie dzieci – są przygotowane specjalne wyklejanki. Dla najbardziej gorliwych przewidujemy nagrody.

2. W sobotę przypada liturgiczne wsp. Matki Bożej Różańcowej. Z tej racji kolejny raz odbędzie się inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. Nasza parafia przydzielona jest do Gryfina, gdzie na moście na Odrze Zachodniej od strony Niemiec, będzie prowadzona modlitwa różańcowa o godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy do udziału.

3. W sobotę przypada także V rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie. Z tej racji comiesięczny „Męski Różaniec” wyjątkowo rozpocznie się o godz. 11.00 przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przejściem do bazyliki, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się koncert, a o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza Święta. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. W środę w Watykanie rozpocznie się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Jest to refleksja Kościoła nad swoją istotą i przyszłością. Przypominamy, że również w naszej wspólnocie parafialnej odbywały się spotkania synodalne przed dwoma laty. Obejmijmy modlitwą cały Kościół i wszystkich uczestników synodu przez cały miesiąc październik, kiedy będą trwały obrady.

5. W poniedziałek i wtorek odbędą się indywidualne spotkania z ks. proboszczem rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, którzy nie byli na spotkaniu w minionym tygodniu. Prosimy o wpisanie dogodnego terminu spotkania na liście znajdującej się w zakrystii.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. Świętych Aniołów Stróżów; w środę wsp. św. Franciszka z Asyżu; w czwartek wsp. św. s. Faustyny Kowalskiej.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, natomiast od godz. 17.30 spowiedź, do której zachęcamy szczególnie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi świętej, aby podjęły praktykę 9-ciu I piątków miesiąca. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w int. wspólnoty Żywego Różańca oraz modlitwa różańcowa.

8. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według ustalonego planu.

9. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie”, który wspólnota organizuje w Trzęsaczu w dn. 20 – 22 października. Spotkanie dotyczy odnowy wiary. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Naszej matczynej parafii w Dąbiu gratulujemy dofinansowania w kwocie 3,5 mln zł. z Polskiego Ładu na rozpoczęcie remontu wieży kościoła, którego wartość prac wynosi 12 mln zł.

11. Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski opublikowała VADEMECUM WYBORCZE KATOLIKA. Jest to krótki dokument wskazujący, jakimi wartościami powinien kierować się katolik, biorąc udział w głosowaniu, a nie – jak to niektóre osoby próbują przedstawić – na kogo ma głosować. To jest decyzja naszego sumienia. Treść dokumentu znajdziemy na stronie internetowej www.episkopat .pl oraz na stronie internetowej naszej parafii.

12. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA przedstawia postać nowego polskiego kardynała Grzegorz Rysia – metropolity łódzkiego oraz pisze o Aniołach, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY również pisze o Aniołach i podejmuje temat przyszłości parafii. Ponadto są do nabycia wydania dodatkowe NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO poświęcone pamięci o naszym dziedzictwie – Niedziela MAGAZYN oraz Najświętszej Maryi Pannie jako Matce uczniów – GOŚC EXTRA. Młodszym dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ a starszym MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Wszystkim wiernym polecamy znajdujące się w kruchcie kościoła bezpłatne czasopismo „DOBRE NOWINY”, który pisze między innymi o tym, że Różaniec jest modlitwą dla każdego oraz przedstawia sanktuarium maryjne w La Salette, we Francji. Zachęcamy do lektury.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz chętnego podejmowania trudu nawrócenia i życia w winnicy Pana czyli Kościele.

14. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: + Ryszarda Misiewicza z ul. Warmińskiej oraz + Stanisława Daniszewskiego z ul. Góralskiej oraz trzy inne osoby spoza naszej parafii. W ich intencji oraz za zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek….