Ogłosznia duszpaszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 września 2023 r.
1. W minioną niedzielę w Kobylance odbyły się „Dożynki” Rejonu Szczecińskiego, gdzie podczas konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, I miejsce zajął wieniec przygotowany przez naszych parafian. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy przygotowali ten wieniec. Zachęcamy do jego obejrzenia oraz pucharu, które znajdują się przed ołtarzem.

2. W liturgii Kościoła obchodzimy: w środę wsp. św. Wincentego a Paulo – kapłana; w czwartek wsp. św. Wacława – męczennika; w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu przypadają imieniny ks. Michała. Msza Święta w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00. W piątek przypada także odpust w parafii w Wielgowie, gdzie suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.00. W sobotę przypada wspomnienie św. Hieronima doktora Kościoła, wielkiego tłumacza Pisma Świętego, który powiedział, że „Nieznajomość Pisma Świętego, jest nieznajomością Chrystusa”.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc październik, w czasie którego w sposób szczególny modlimy się na różańcu. Na nabożeństwach różańcowych będziemy się gromadzić w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30 – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 12.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

4. W tym tygodniu – we wtorek i czwartek – odbędą się indywidualne spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z ks. proboszczem. Prosimy o wpisanie przez rodziców dogodnego terminu spotkania na liście znajdującą się w zakrystii.

5. W czwartek przypada kolejna rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki. Z tej racji od wielu lat prowadzona jest akcja ewangelizacyjno – modlitewna „Koronka na ulicach miast”, dlatego w czwartek nasza codzienna Koronka odbędzie się na parkingu przed kościołem.

6. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według ustalonego planu.

7. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o wyjątkowości św. Ojca Pio oraz o tym jak unikać zachowań agresywnych, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat wierności w wypełnianiu powołania oraz informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Wszystkim wiernym polecamy znajdujące się w kruchcie kościoła bezpłatne czasopismo „DOBRE NOWINY”, który pisze między innymi o tym, że Różaniec jest modlitwą dla każdego. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia obfitości darów Bożych i postępowania w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, do czego zachęca nas dzisiaj św. Paweł Apostoł.

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy: + Wiesławę Palewską z ul. Góralskiej oraz + Zofię Borowską z ul. Kwidzyńskiej. Polecajmy zmarłe siostry i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….