Ogłosznia duszpaszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 września 2023 r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodzonych przed tygodniem „Dożynek”. Dziękujemy za przystrojenie placu kościelnego oraz przygotowane zupy i ciasta. Dziękujemy wolontariuszom i osobom, które przygotowały wieniec dożynkowy i pełniły posługę przy stoisku pod wiatką. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy wsparli organizację naszych parafialnych „Dożynek”. Dzisiaj nasz wieniec jest prezentowany podczas dożynek rejonu szczecińskiego, które odbywają się w Kobylance. Zachęcamy do udziału zarówno w części modlitewnej, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00 w sanktuarium bł. Stefana kard. Wyszyńskiego (wcześniej prezentacja wieńców dożynkowych) oraz w części artystycznej, podczas której obok hotelu-restauracji Wenus wystąpią: o godz. 17.00 – zespół „Szczecinianie”, natomiast o godz. 18.30 – zespół „Siewcy Lednicy”, który już ponad 25 lat prowadzi spotkania i czuwania modlitewne młodzieży nad Jeziorem Lednickim, które uważane jest za miejsce chrztu Polski.
2. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży w Polsce. Z tej racji serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na wspólną modlitwę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00; w środę wsp. św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy – męczenników koreańskich; w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wsp. św. o. Pio.

3. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

5. W czwartek o godz. 18.45 w salce parafialnej spotkanie młodzieży klas 8 i starszej, która chce się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek i piątek o godz. 16.15.
W poniedziałek klasa C; w piątek klasa A, natomiast dzieci z klasy B mają możliwość wyboru dnia udziału w spotkaniu.

7. W czwartek o godz. 6.00 rozpocznie się 3-dniowa pielgrzymka autokarowa, której celem jest udział w pielgrzymce naszej archidiecezji na Jasną Górę. Z tej racji zachęcamy do obejrzenia lub wysłuchania Apelu Jasnogórskiego w piątek w telewizji TRWAM lub Radiu Maryja. Serdecznie prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze przybycie, aby punktualnie wyruszyć na trasę pielgrzymki. W zakrystii można pobrać skrócony plan pielgrzymki. Z racji pielgrzymki poranna Msza Święta w czwartek w naszym kościele będzie wyjątkowo sprawowana o godz. 7.15 a kancelaria parafialna czynna w godz. 17.00 – 17.30.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pyta, kto kradnie dzieci, w kontekście braku życia wiarą przez dzieci i młodzież, także wśród rodziców praktykujących wiarę, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat języka używanego w debacie publicznej, który przekłada się później na nasze codzienne relacje. Dzieciom młodszym tzn. przedszkolakom i dzieciom wczesnoszkolnym polecamy miesięcznik STAŚ. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia obfitości darów Bożych a szczególnie serca pełnego miłosierdzia na wzór samego Boga.

10. Dzisiaj przeżywamy rocznicę ataku sowieckiej Rosji na Polskę w 1939 r. Prośmy o radość nieba dla wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny oraz miłosierdzie Boże dla wszystkich, którzy zadali cierpienie i nieśli śmierć naszym przodkom: Wieczny odpoczynek….