Ogłosznia duszpaszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 września 2023 r.
1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli wracamy do stałego planu sprawowania Mszy Świętych w niedziele, tj. o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00, dlatego od dzisiaj nie ma już Mszy Świętej o godz. 20.00, która była przez okres wakacyjny. Poza tym od piątku wróciliśmy do sprawowania w dni powszednie Mszy Świętej o godz. 8.00.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 poświęcimy dzieciom, które po raz pierwszy rozpoczynają naukę szkolną ich tornistry, przybory szkolne i podręczniki.

3. W piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP, które znamy w naszej tradycji, jako święto Matki Bożej Siewnej. Z tej racji poświęcimy ziarno i nasiona, które prosimy przynieść do poświęcenia. W tym dniu nasz parafianin o. Krzysztof Jezierski będzie obchodził 25. rocznicę złożenia pierwszych ślubów zakonnych, dlatego polecamy Jego osobę i posługę modlitwie wszystkich parafian a na wspólną modlitwę z Ojcem Jubilatem – korzystając z obecności o. Krzysztofa w domu rodzinnym – zapraszamy w poniedziałek o 8.00 rano.

4. W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

5. W przyszłą niedzielę po raz drugi będziemy obchodzić parafialne dożynki. Serdecznie zapraszamy do udziału i zaangażowania w przygotowanie tego wydarzenia. Spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej. Jeśli są chętne osoby do ugotowania zupy, to serdecznie zapraszamy na spotkanie. Prosimy też o upieczenie ciast i przynoszenie ich do salki w przyszłą niedzielę po pierwszej Mszy Świętej (prosimy, aby były podpisane blaszki, żeby było wiadomo, która do kogo należy). Jednocześnie po omówieniu spraw organizacyjnych związanych z dożynkami, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS. Podczas dożynek będzie można nabyć różne produkty spożywcze, pochodzące z domowych i ekologicznych upraw.

6. W sobotę 9 września na osiedlu Kasztanowym w Sanktuarium Dzieci Fatimskich odbędzie się V Pielgrzymka Dzieci. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10.00, połączone z błogosławieństwem relikwiami Dzieci Fatimskich a później spotkanie integracyjne. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz ministrantów.

7. W przyszłą niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę, oddając za nich swoje życie. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła pod chórem można wziąć bezpłatnie niewielką książkę przedstawiającą tę rodzinę. Prosimy, aby jedna książka trafiła do jednego domu tak, aby wystarczyło dla wszystkich rodzin, które modlą się w naszej świątyni. Wspominając w minioną środę rodzinę Ulmów papież Franciszek powiedział do Polaków: niech przykład tej bohaterskiej rodziny, która ofiarowała swoje życie, by ratować prześladowanych Żydów, pomaga wam w zrozumieniu, że do świętości i heroicznych czynów dorasta się poprzez wierność w małych, codziennych sprawach. Uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów odbędzie się przy Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej k/Łańcuta. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVP 1 o godz. 10.00.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o rodzinie, jako „małym Kościele” oraz o zbrodniach bez kary, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat akceptacji siebie oraz o ekoaktywistach, którzy coraz częściej przemieniają się w ekoterrorystów. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wytrwałego podążania za Jezusem Chrystusem, podejmując codzienny trud dźwigania swojego krzyża oraz wspierania na tej drodze swoich bliskich.

10. Jutro na Cmentarzu Zachodnim o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb + Henryka Dańko – naszego parafianina, który jako bezdomny, mieszkał w przyczepie kempingowej przy ul. Jeziornej. W Jego intencji będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomagali + Henrykowi, a szczególnie naszemu Parafialnemu Zespołowi CARITAS, dziękujemy za prawdziwie chrześcijańską opiekę i troskę, szczególnie w ostatnim etapie życia, kiedy przebywał w szpitalu. W Jego intencji oraz za zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…