Ogłosznia duszpaszpasterskie na XX niedzielę zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 sierpnia 2023 r.
1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniej niedzieli dzisiaj po każdej Mszy Św. jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek przez CARITAS w celu pomocy poszkodowanej przez powódź Słowenii. Módlmy się za kraj dotknięty kataklizmem, aby wsparty Bożą łaską i solidarnością innych narodów odbudował swoje państwo.

2. Dziękujemy Wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie i rozprowadzenie wianków w dniu 15 sierpnia.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Piusa X papieża, we wtorek wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta o godzinie 8. Po Mszy odmówimy Litanię do Matki Boskiej Częstochowskiej.

4. Kolejne spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” odbędzie się 30 sierpnia.

5. W niedzielę 3 września pragniemy udać się z pielgrzymką autokarową do sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach i tam uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 15.00 oraz procesji pokutnej, która odbywa się z sanktuarium na cmentarz wojenny (długość nieco ponad 3 km). Zapisy chętnych osób przyjmujemy w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł.

6. Polecamy prasę katolicką. NIEDZIELA pisze o tym jak wiara i jej zasady mogą pomóc w prowadzeniu własnej firmy, GOŚĆNIEDZIELNY podejmuje temat o tym jak wierni ulegają fałszywym przewodnikom duchowym, którzy często wypaczają zasady wiary. Zachęcamy do lektury.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, aby pamiętali, że Słowo Boże jest skierowane do każdego człowieka.

8. We wtorek o godzinie 13 odbędzie się pogrzeb naszej parafianki + Aleksandry Fieck z ulicy Jugosłowiańskiej. W Jej intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin, naszych parafian, pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…