Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 marca 2024 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, przygotowujących nas do przyjęcia relikwii bł. Rodziny Ulmów. Od wczoraj trwamy na modlitwie – nowennie z prośbą o otrzymanie łask za przyczyną bł. Rodziny Ulmów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie po każdej Mszy Świętej, zawierzając przede wszystkim nasze rodziny. Podejmijmy duchowy wysiłek i pomyślmy, w jakiej intencji chcemy tę nowennę ofiarować, mając na uwadze przede wszystkim nasze rodziny, dzieci i wnuki lub prośbę o dar poczęcia czy szczęśliwego rozwiązania. Nowennę można także rozpocząć dzisiaj i zakończyć w przyszły poniedziałek, kiedy nastąpi uroczyste wniesienie relikwii do naszej świątyni tj. 25 marca o godz. 18.00. Na stoliku obok gazet znajdują się książeczki, które mogą nam posłużyć w modlitwie za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów oraz tekst modlitwy z prośbą o łaskę, którą chcemy Bogu powierzyć. Jeśli możliwości pozwolą zachęcamy, aby każdego dnia przyjść na Mszę Świętą a jeśli będzie to niemożliwe, to zachęcamy do modlitwy małżeńskiej i rodzinnej w domu. Jednocześnie od wczoraj trwa ogólnopolska nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia, którą odprawiamy wraz z nowenną do bł. Rodziny Ulmów.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek podjęli wyzwanie i wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać za piękne świadectwo wiary. Z kolei w najbliższy piątek o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Pójdziemy trasą ostatniej procesji na Boże Ciało z małą korektą w części końcowej, gdzie z ul. Warmińskiej przejdziemy na wprost przez skrzyżowanie w kierunku ul. Czarnogórskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Droga Krzyżowa dla dzieci według stałego planu w piątek o godz. 17.00, a dziś nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.

3. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa – patrona mężczyzn, ojców i mężów. Na Mszę Świętą i modlitwę do św. Józefa zapraszamy w tym dniu szczególnie wszystkich panów.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, dlatego podczas każdej Mszy Świętej święcimy palmy wspominając uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tradycyjnie będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą palmy, przygotowane przez wspólnoty Żywego Różańca oraz CARITAS. Uroczysta procesja z poświęceniem palm na zewnątrz kościoła o godz. 11.00 i 12.30.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie z panem Krzysztofem Romianowskim, który pomagał m.in. przy projektach związanych z budową alejek na cmentarzu w Dąbiu a obecnie chce nadal kontynuować swoje działania w Radzie Miasta i wsłuchać sięw kolejne głosy mieszkańców Prawobrzeża, m.in. naszej parafii. Zapraszamy do udziału.

6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, natomiast w tym tygodniu nie będzie spotkań z dziećmi.

7. Ponownie zwracamy się z prośbą o przekazanie starych samochodzików tzw. „resoraków” lub innych małych aut do zabawy, które zostaną przeznaczone dla pewnej chorej osoby, dla której są one jedyną radością życia. Samochodziki – mogą być także uszkodzone – można przynosić do zakrystii przed każdą Mszą Świętą.

8. Osoby, które zamawiały książki „Nauczanie wolnego narodu” i „Tyrania postępu” oraz kamizelki odblaskowe prosimy o odbiór w zakrystii.

9. Na stoliku obok wejścia do zakrystii, są do nabycia świece CARITAS, baranki wielkanocne oraz kartki świąteczne. Osoby, które pobrały TORBY MIŁOSIERDZIA chcąc ufundować produkty spożywcze i chemiczne, prosimy o przynoszenie tych toreb do kościoła przed każdą Mszą Świętą lub na plebanię, do czwartku włącznie.

10. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym, dlaczego dzieci podejmują próby samobójcze oraz mowie nienawiści, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat kultu relikwii oraz diety. Młodszym dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, życzymy głębokiego doświadczenia radości życia rodzinnego, wpatrując się w Błogosławioną Rodzinę Ulmów oraz nieustannego pragnienia by ujrzeć Jezusa w Jego Słowie, Eucharystii i drugim człowieku.