Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 listopada 2021 r.
1. Serdecznie dziękujemy za wsparcie okazane przed tygodniem dla działań prowadzonych przez Centrum Edukacyjne naszej archidiecezji a szczególnie za środki przeznaczone na zakup materacy dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego w Szczecinie. W sumie zebrane zostało ponad 5,5 tys. zł, z czego zbiórka do puszek to 2210 zł i 20 funtów; wpłaty na konto 1220 zł i ofiara, którą przekazano z funduszy parafialnych 2000 zł. Bóg zapłać.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w 24-godzinną adorację i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji o powołania kapłańskie do naszego seminarium.

3. Dzisiaj przeżywamy „Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym”. Warto zdać sobie z tego sprawę, że w 26 krajach świata, które stanowią ponad połowę ludności świata, chrześcijanie są krwawo prześladowani. Na stoliku znajdują się ulotki z informacjami oraz modlitwy za prześladowany Kościół, zachęcamy do pobrania i modlitwy. Dzisiaj przeżywamy także V Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji prosimy o zgłoszenia do księży osób, które potrzebują w naszej parafii wsparcia, bądź też prosimy, aby same się zgłosiły. Prosimy, aby przełamać lęk przed często towarzyszącym w takich sytuacjach zawstydzeniem, bo godność każdego człowieka i jego dobro są ważniejsze niż taki sposób patrzenia. Jednocześnie informujemy, że przy jadłodzielni w środę o godz. 17.00 przygotowywana jest przez naszych parafian zupa dla osób, które potrzebują wsparcia.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej według ustalonego planu a w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, ale tylko tych osób, które nie były na spotkaniu miesiąc temu.

5. W liturgii Kościoła obchodzimy: w środę wsp. św. Elżbiety Węgierskiej; w czwartek wsp.
bł. Karoliny Kózkówny; w sobotę wsp. św. Rafała Kalinowskiego.

6. We wtorek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie osób, które chciałyby bardziej włączyć się w życie parafii oraz utworzyć grupę synodalną.

7. W piątek po wieczornej Eucharystii spotkanie biblijne w salce parafialnej.

8. Codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za Zmarłych poleconych
w WYPOMINKACH i poprzez nowennę przygotowujemy się do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Jednocześnie za tydzień po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 będzie możliwość poświęcenia nowych nagrobków na cmentarzu w Dąbiu.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o podatkach, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM o nowym wyścigu zbrojeń - tym razem - między USA a Chinami; poza tym obydwa tygodniki podejmują temat głodu i biedy na całym świecie. Zachęcamy do lektury.

10. Od piątku w Multikinie w CH GALAXY można obejrzeć film pt. „Nędzarz i madame” przedstawiający postać św. brata Alberta Chmielowskiego – opiekuna bezdomnych. Serdecznie polecamy.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz (za ofiary, które możemy złożyć do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych) złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy
w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

12. Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie + Marię Gonciarz z ul. Czarnogórskiej. W jej intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin i polecanych
w Wypominkach pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…