Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 19 listopada 2023 r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w całodobowej modlitwie w intencji o nowe powołania kapłańskie do naszego seminarium duchownego. Niech ta intencja będzie także obecna w naszej osobistej modlitwie, aby kiedyś nie zabrakło kapłanów na naszej ziemi.

2. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, z racji obchodzonego przed tygodniem XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem wspieramy chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dzisiaj także obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. W naszej parafii tradycyjnie na początku Adwentu będzie można pobrać Torbę Charytatywną i włączyć się w pomoc najbardziej potrzebującym. Przy okazji pamiętajmy o działającej przy naszej parafii „Jadłodzielni” i dbajmy o to, aby nie marnować żywności i dzielić się nią z potrzebującymi.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada także światowy „Dzień Pamięci o Ofiarach wypadków drogowych”. W tym dniu pamiętajmy o tych, którzy zginęli na drogach, jak również są dotknięci odejściem bliskich w wyniku wypadku. Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziemy na stronie www.duszpasterstwokierowcow.pl Zachęcamy wszystkich kierujących oraz pieszych do zachowania szczególnej ostrożności na drodze i przechodzeniu przez jezdnię.

5. Od piątku trwamy na modlitwie – nowennie przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

6. W najbliższą sobotę w szczecińskiej katedrze odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Jedności Kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 10.30; o godz. 12.00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa Andrzeja Dzięgi i zakończenie wspólnym poczęstunkiem o godz. 13.30. Zachęcamy kandydatów do udziału w tym wydarzeniu. Zgłoszenia do wtorku włącznie.

7. Archidiecezjalne Biuro Turystyczne „SANTIAGO” zaprasza na pielgrzymkę i powitanie Nowego Roku w Medjugorie. Szczegóły pielgrzymki znajdziemy w gablocie, gdzie są także umieszczone propozycje pielgrzymek na przyszły rok.

8. Ponownie zachęcamy do udziału w głosowaniu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i prosimy o zaangażowanie oraz przekazanie ulotek znajomym z sąsiedztwa, z miejsca pracy, prosimy o wykonanie telefonu do rodziny, aby nasz projekt, tj. „Modernizacja alejek dla pieszych na cmentarzu w Dąbiu”, został w końcu zrealizowany. Mogą głosować także osoby zameldowane w Szczecinie a obecnie przebywające za granicą. Głosowanie zakończy się w czwartek o godz. 12.00.

9. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH, kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą a w niedziele o godz. 17.30. Jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych na cmentarzu dzisiaj i w następną niedzielę o 15.00.

10. Przypominamy, że została przygotowana Księga Intencji Mszy Świętych na przyszły rok, dlatego zachęcamy do rezerwacji dogodnego terminu Mszy Świętych, związanych z różnymi rocznicami, wydarzeniami, jubileuszami osobistymi lub rodzinnymi.

11. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę św. Cecylię; w piątek św. Męczenników Wietnamskich.

12. W środę o godz. 18.45 w dużym kościele w Dąbiu odbędą się „Zaduszki Literackie”, podczas których będzie można posłuchać utworów m.in. Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka, czy Ewy Demarczyk. W imieniu organizatorów z całego serca zapraszamy.

13. W najbliższy czwartek poranna Msza Święta będzie wyjątkowo sprawowana o godz. 7.15
a kancelaria parafialna czynna w godz. 17.00 – 17.30.

14. Na stoliku obok gazet znajdują się nowe książki, które serdecznie polecamy: Szkoła Osobistej Modlitwy – to książka ukazująca, w jaki sposób rozwijać naszą chrześcijańską modlitwę – szczególnie medytację; koszt książki to 20 zł. Druga książka nosi tytuł „Nie mamy prawa milczeć” i porusza aktualne problemy społeczne i kościelne oraz wskazuje na naszą osobistą odpowiedzialność i rolę w państwie i Kościele. Cena tej książki to 30 zł.,i jest ceną okazjonalną, ponieważ do tej pory książka była w sprzedaży w cenie 59 zł. Ofiary za książki prosimy składać do puszki na ofiary z gazety.

15. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze jak nie ulec makabrycznym wizjom, o których dziś często słyszymy, oraz ukazuje że smartfon może działać jak narkotyk; natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o ubogich i wcześniakach oraz o tym, co to jest żywność medyczna? Młodszym dzieciom polecamy – trochę opóźniony w dostawie – listopadowy numer „STASIA”. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma pt. „Dobre Nowiny”, które znajduje się w kruchcie kościoła a poświęcone jest m.in. modlitwie za Zmarłych.

16. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz nieustannego rozwijania zdolności i talentów, które są darem Boga.