Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 listopada 2021 r.
1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Michała Mikołajczaka – wicedyrektora Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej, skupiającego szkoły i ośrodki katolickie działające w naszej archidiecezji a zarazem prezesa „Fundacji Księdza Wojtka”, która zajmuje się szeroko rozumianą edukacją dzieci i młodzieży.

2. Codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Dziękujemy za ofiary złożone z racji modlitwy wypominkowej. Do końca listopada możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, poprzez nawiedzenie cmentarza, bez konieczność przyjęcia Komunii Świętej ale wypełniając pozostałe warunki. Zazwyczaj było to 8 pierwszych dni listopada, ale obecnie z racji pandemii możemy te 8 dni wypełnić do końca miesiąca. Zachęcamy do tej praktyki.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej: we wtorek o godz. 15.00 – klasa C; godz. 16.00 – klasa A oraz w piątek o godz. 16.00 – klasa B. Spotkanie z rodzicami we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Dzieci prosimy o przekazanie swoich wyklejanek z modlitwy różańcowej w zakrystii lub na spotkaniu.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania ale tylko tych osób, które nie były na spotkaniu miesiąc temu.

5. W najbliższą środę i czwartek odbędzie się w naszym kościele 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania kapłańskie do naszego seminarium duchownego. Na stoliku znajduje się lista, na którą prosimy, aby wpisały się osoby, które na pewno przyjdą na adorację o wybranej przez siebie godzinie. Wszystkich wiernych zachęcamy do wykorzystania tego czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencjach rodzinnych, za Kościół oraz naszą Ojczyznę. Adorację rozpoczniemy w środę po wieczornej Mszy Świętej i zakończymy w czwartek przed wieczorną Mszą Świętą.

6. W czwartek będziemy przeżywać narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msza Święta w int. Ojczyzny o godz. 10.00, do udziału w której serdecznie zapraszamy (nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 8.00). Wieczorem Msza Święta o godz. 18.00, natomiast w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Msza Święta w int. Ojczyzny pod przewodnictwem
ks. abpa metropolity będzie również sprawowana w czwartek o godz. 10.00.

7. W liturgii Kościoła obchodzimy: wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie czyli katedry papieskiej; w środę wsp. św. Leona Wielkiego; w czwartek wsp. św. Marcina; w piątek wsp. św. Jozafata; w sobotę wsp. pierwszych polskich męczenników.

8. W piątek po wieczornej Eucharystii spotkanie biblijne w salce parafialnej. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą połączymy wraz z modlitwą wypominkową.

9. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej ogłasza nowy nabór na przygotowanie mężczyzn do posługi szafarza nadzwyczajnego w Kościele, która to posługa wiąże się przede wszystkim ze wsparciem dla kapłanów w udzielaniu Komunii Świętej podczas Eucharystii. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o tym, czy małżeństwo to najcięższy zakon, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY poświęcony jest kulturze i jej roli w budowaniu tożsamości narodowej.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.