Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 12 listopada 2023 r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali wczorajsze obchody Święta Niepodległości, upiekli ciasta, przygotowali zupę oraz grilla a także zorganizowali piątkowy wieczór poezji i pieśni patriotycznej. Bóg zapłać za zaangażowanie i pomoc. Szkoda tylko, że to zaangażowanie, nie przekłada się na zainteresowanie wszystkich a przecież modlitwa za naszą Ojczyznę i wspólne świętowanie powinno być dla nas czymś normalnym i oczywistym.

2. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest w tym roku chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które koordynuje te działania niesie pomoc, nadzieję i pojednanie. Wojna w Syrii, kryzys uchodźczy, wojna między Żydami
a Palestyńczykami, trudna sytuacja ekonomiczna Libanu, zmuszają ludzi do emigracji
w poszukiwaniu lepszego życia. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.pkwp.org natomiast w przyszła niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz chrześcijan z Bliskiego Wschodu, bez których ten rejon świata zatraci swoją tożsamość.

3. Dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszej parafii 24 – godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania kapłańskie do naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Osoby, które chciałyby się włączyć w to modlitewne czuwanie, prosimy o wpisanie się na listę, która znajduje się na stoliku obok gazet.

4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH, kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą a w niedziele o godz. 17.30. Jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych na cmentarzu dzisiaj i w kolejne niedziele listopada o godz. 15.00. Na stoliku obok gazet znajdują się książeczki do modlitwy za Zmarłych. Jeśli ktoś jeszcze nie wziął takiej książeczki, to prosimy o pobranie.

5. Ponownie zachęcamy do udziału w głosowaniu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy, aby nasz projekt, tzn. „Modernizacja alejek dla pieszych na cmentarzu w Dąbiu”, został w końcu zrealizowany, dlatego serdecznie prosimy o zaangażowanie i pobranie ulotek nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny i znajomych, aby jak najwięcej osób zagłosowało na ten projekt, ponieważ największa liczba oddanych głosów decyduje o realizacji danego projektu. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Szczecina, niezależnie od tego, w której dzielnicy mieszkają a za dzieci mogą głosować rodzice. Głosowanie odbywa się w sposób elektroniczny/internetowy, dlatego prosimy osoby starsze, aby poprosiły młodsze o wsparcie a młodsze, aby pomogły starszym. W naszej parafii będziemy czekali na osoby starsze, które chcą głosować a nie mają możliwości, w kancelarii parafialnej w dni powszednie w godz. 17.00 – 17.30. Trzeba posiadać ze sobą dowód osobisty i telefon komórkowy, na który będzie przekazany kod do rejestracji w systemie głosowania.

6. We wtorek 14 listopada będziemy obchodzić III Dzień Nowenny Odnowy Wiary w związku z przygotowaniami do Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona, która przypada w przyszłym roku. Także we wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej.

7. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

8. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

9. Młodzież zapraszamy do udziału w V Forum Młodych pt. „Ogień z Nieba”, które odbędzie się w sobotę 18 listopada w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie. Zapisy na www.forumognia.pl

10. Przypominamy, że została przygotowana Księga Intencji Mszy Świętych na nowy rok, dlatego zachęcamy do rezerwacji dogodnego terminu Mszy Świętych, związanych z różnymi rocznicami, czy wydarzeniami i jubileuszami rodzinnymi.

11. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o miejscu i roli osób rozwiedzionych w Kościele, żyjących w nowych związkach niesakramentalnych, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o znaczeniu i roli patronów naszej Ojczyzny. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma pt. „Dobre Nowiny”, które znajduje się w kruchcie kościoła.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz mądrości będącej darem Boga.