Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 października 2021 r.
1. Dzisiaj kończymy nabożeństwa różańcowe. Dzieci prosimy o przekazanie do zakrystii swoich wyklejanek z modlitwy różańcowej. Spotkanie z rodzicami dzieci I-Komunijnych odbędzie się we wtorek 9 listopada o godz. 19.00 w kościele.

2. Zachęcamy do udziału w „Procesji ze Świętymi” czyli z relikwiami Świętych i Błogosławionych, która rozpocznie się dzisiaj o godz 20.00 na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II. Procesja przejdzie do katedry i tam o godz. 21.00 będzie sprawowana Msza Święta. Możemy wziąć udział tylko w samej procesji, jeśli już byliśmy na Mszy Świętej.

3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę z tym, że nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30, ponieważ o godz. 13.00 spod bramy głównej naszego cmentarza wyruszy procesja, po zakończeniu której będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu. Pamiętajmy, że jutro obowiązuje nas nie tylko nawiedzenie grobów naszych Zmarłych ale i udział w Eucharystii. Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Kaplicy Głównej Msza Święta jutro o godz. 12.00, natomiast we wtorek o godz. 15.00.

4. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od tego dnia codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą będziemy modlić się za Zmarłych poleconych w Wypominkach. Na stoliku znajdują się kartki wypominkowe, które możemy składać na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane z racji modlitwy wypominkowej: Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że we wtorek o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji wszystkich Zmarłych poleconych w Wypominkach. Z kolei w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na cmentarzu w Dąbiu, będzie prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła modlitwa za Zmarłych. Serdecznie zapraszamy. Z racji trwającej pandemii podobnie jak w ub. roku, przez cały miesiąc listopad będąc w stanie łaski uświęcającej, przez samo nawiedzenie cmentarza – bez konieczności przyjęcia Komunii Świętej – możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy wsp. św. Karola Boromeusza.

6. W piątek od godz. 17.00 spowiedź, natomiast po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii spotkanie biblijne w salce parafialnej.

7. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

8. Wczoraj minął rok od działania JADŁODZIELNI. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają, aby wspierać osoby potrzebujące pomocy, szczególnie w rozpoczynającym się sezonie zimowym. Dziękujemy młodzieży, która wczoraj uprzątnęła teren wokół jadłodzielni.

9. W najbliższą sobotę istnieje ostatnia możliwość, aby obejrzeć w Szczecinie film pt. „Fatima”. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

10. Informujemy, że wraz z grupą wiernych podjęliśmy starania, aby w przyszłorocznym budżecie obywatelskim naszego miasta zostały wykonane nowe alejki na cmentarzu w Dąbiu. Projekt otrzymał wstępną pozytywną akceptację i teraz czekamy na ogłoszenie terminu zbierania podpisów pod tym projektem, o które to podpisy już teraz apelujemy.

11. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej ogłasza nowy nabór na przygotowanie mężczyzn do posługi szafarza nadzwyczajnego w Kościele, która to posługa wiąże się przede wszystkim ze wsparciem dla kapłanów w udzielaniu Komunii Świętej podczas Eucharystii. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

12. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Głównym tematem obydwu tygodników jest pytanie o nasze życie po śmierci, dlatego zachęcamy do lektury. Poza tym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, które znajduje się przy wyjściu z kościoła.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki i Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.