Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 listopada 2023 r.
1. Przeżywamy szczególne dni modlitwy, za drogich nam Zmarłych. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH, kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą a w niedziele o 17.30. Jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych na cmentarzu dzisiaj i w kolejne niedziele listopada o godz. 15.00. Pamiętajmy, że do 8 listopada włącznie, przez samo nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencjach papieskich: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, natomiast w pozostałe dni roku będzie to odpust cząstkowy, dlatego zachęcamy do tej praktyki, ilekroć jesteśmy na cmentarzu.

2. Na stoliku obok gazet znajdują się kartki na modlitwę za Zmarłych, czyli WYPOMINKI, i tam też można je składać do przygotowanej urny. Poza tym na stoliku znajdują się ulotki o kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy, aby nasz projekt, tzn. „Modernizacja alejek dla pieszych na cmentarzu w Dąbiu”, został w końcu zrealizowany, dlatego serdecznie prosimy o zaangażowanie i pobranie ulotek nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny
i znajomych, aby jak najwięcej osób zagłosowało na ten projekt, ponieważ największa liczba oddanych głosów decyduje o realizacji danego projektu. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Szczecina, niezależnie od tego, w której dzielnicy mieszkają a za dzieci mogą głosować rodzice. Głosowanie odbywa się w sposób elektroniczny/internetowy, dlatego prosimy osoby starsze, aby poprosiły młodsze o wsparcie a młodsze, aby pomogły starszym. W naszej parafii będziemy czekali na osoby starsze, które chcą głosować a nie mają możliwości, w kancelarii parafialnej od najbliższej środy do końca głosowania – codziennie o godz. 17.00. Trzeba posiadać ze sobą dowód osobisty.

3. Na tym samym stoliku z „Wypominkami” i ulotkami znajdują się książeczki do „Modlitwy za Zmarłych”, które można wziąć bezpłatnie. Bardzo prosimy o ich zabranie, aby taka jedna książeczka trafiła do każdego domu, abyśmy mogli z nich skorzystać w osobistej modlitwie za naszych bliskich Zmarłych, czy to w domu, czy na cmentarzu.

4. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według ustalonego planu – tej informacji nie będziemy już powtarzać chyba, że będzie chodziło o ewentualne zmiany. Dzieci prosimy o przekazanie ks. Michałowi swoich plansz – wyklejanek z Różańca.

5. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

6. W piątek o godz. 17.00 wyjątkowo odbędzie się zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. W sobotę będziemy obchodzić 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Po Mszy Świętej chcielibyśmy się spotkać przy wspólnym grillu wraz z motocyklistami, którzy przyjadą na paradę motocyklową, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania a zarazem serdecznie prosimy o przygotowanie ciast na to wydarzenie. Dzień wcześniej tj. w piątek o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na wieczór poezji i pieśni patriotycznej oraz do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

8. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszej parafii 24 – godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Osoby, które chciałby się włączyć w to modlitewne czuwanie, prosimy o wpisanie się na listę, która znajduje się na stoliku obok gazet.

9. Młodzież zapraszamy do udziału w V Forum Młodych pt. „Ogień z Nieba”, które odbędzie się w sobotę 18 listopada w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie. Zapisy na www.forumognia.pl

10. W związku z tym, że dość wcześnie robi się ciemno, prosimy o zachowanie ostrożności na drogach i przejściach dla pieszych i zachęcamy pieszych a szczególnie młodzież i dzieci, do noszenia kamizelek odblaskowych albo przynajmniej opaski lub innego elementu odblaskowego, ponieważ, pomimo że niektóre przejścia są oświetlone, to jednak pieszy wychodzi z ciemności i często nagle znajduje się na jezdni powodując niebezpieczną sytuację.

11. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o zmarłej prof. Wandzie Półtawskiej oraz o tym, jak będzie wyglądała wieczność, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o tym, dlaczego największe uniwersytety świata prowadzą wydziały teologiczne i komu one w naszej Ojczyźnie przeszkadzają oraz o tym, jak możemy towarzyszyć umierającym.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa oraz przyjmowania i wypełniania z wiarą każdego usłyszanego Słowa Bożego.