Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 października 2021 r.
1. W całym Kościele powszechnym przeżywamy „Niedzielę Misyjną”, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. W orędziu na dzisiejszy dzień papież Franciszek pisze: temat tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20), jest zaproszeniem dla każdego z nas, aby wziąć odpowiedzialność i oznajmić, co nosimy w naszych sercach.

2. W poniedziałek kolejne indywidualne spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Rodziców, którzy jeszcze nie zapisali się na spotkanie prosimy o przybycie na spotkanie we wtorek od godz. 18.40. Na spotkania przychodzimy w miarę możliwości wraz z dziećmi.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII w środę o godz. 19.00.

4. W piątek o godz. 18.30 spotkanie biblijne w salce parafialnej. Ponadto w najbliższy piątek wyjątkowo wcześniej niż zwykle odbędą się odwiedziny chorych w ich domach (zamiast wizyty w pierwszym tygodniu listopada).

5. W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy święto Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

6. Do przyszłej niedzieli włącznie trwamy na modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych – do udziału w tej wspólnej modlitwie. Jest to ostatni tydzień tej modlitwy, dlatego zachęcamy szczególnie tych, którzy przez cały miesiąc nie byli przynajmniej raz na tej modlitwie.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 na Jasnych Błoniach odbędzie się „Procesja ze Świętymi” czyli z relikwiami świętych i błogosławionych, która przejdzie do katedry i tam o godz. 21.00 będzie sprawowana Msza Święta. Zachęcamy do udziału.

8. Na stoliku obok gazet znajdują się kartki na WYPOMINKI. Serdecznie prosimy, aby wyraźnie zapisywać swoich Zmarłych polecanych w modlitwie. Na kartkach zaznaczony jest konkretny dzień, w którym na pewno będziemy się modlić za podanych Zmarłych i wtedy zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie wypominkowej oraz Eucharystii, podczas której możemy ofiarować za naszych Zmarłych Komunię Świętą. Obok znajdziemy także kartki bez oznaczenia konkretnej daty. Jednocześnie dziękujemy serdecznie za ofiary składane na modlitwę wypominkową.

9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz dzień wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte 1 listopada będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej o godz. 12.30, ponieważ o godz. 13.00 rozpoczniemy na cmentarzu procesję z modlitwą za Zmarłych a po jej zakończeniu będzie sprawowana Msza Święta.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o bardzo ciekawych prywatnych wątkach z życia św. Jana Pawła II, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przedstawia sylwetkę poprzednika naszego papieża, który na tronie Piotrowym spędził zaledwie 33 dni oraz pisze o uzależnieniu od jednego z portali społecznościowych. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY zawierający dodatkowo komiks.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego i Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.