Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 październiika 2021 r.
1. W Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, który jest obchodzony pod hasłem „Nie lękajcie się”. Jednocześnie prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Za wszelkie ofiary składamy BÓG ZAPŁAĆ.

2. Dzisiaj w kościele po wieczornej Mszy Świętej, odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami młodzieży klas VIII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Jutro po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla małżonków połączonych sakramentalnym węzłem małżeńskim w ramach wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić duchowość małżeńską oraz wzajemne więzi i chcieliby poznać tę wspólnotę.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII w środę o godz. 19.00.

5. W piątek (zmiana z czwartku) o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie osób, które chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego oraz dzielić się doświadczeniem Słowa Bożego.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w środę wsp. bł. Honorata Koźmińskiego; w piątek wsp. św. Teresy od Jezusa a w sobotę wsp. św. Jadwigi Śląskiej.

7. Codziennie – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie – trwamy na modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich wiernych – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych – do udziału w tej wspólnej modlitwie.

8. W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Osoby i rodziny dotknięte takim bólem, prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie obchodów tego dnia oraz formami pomocy dla rodziców, którzy utracili dziecko. Informacje znajdują się w gablocie.

9. Na stoliku obok gazet znajdują się kalendarze maryjne na przyszły rok pt. MADONNY EUROPY. Zachęcamy do nabycia: cena 15 zł. Należność prosimy złożyć do puszki przy stojaku z gazetami.

10. Na stoliku znajdziemy także kartki z deklaracjami odnośnie przystąpienia do wspólnoty Żywego Różańca, ale nie tylko. Chcielibyśmy, aby osoby chętne do jakiegokolwiek zaangażowania w życie parafii, określiły się na tych kartkach, w jaki sposób chciałyby to uczynić. Mamy tu na myśli zaangażowanie modlitewne np. w Żywy Różaniec; zaangażowanie charytatywne np. pomoc poprzez ufundowanie konkretnych rzeczy dla konkretnych osób i rodzin (na zasadzie funkcjonowania ogólnopolskiego dzieła SZLACHETNEJ PACZKI) lub inne, które sami parafianie mogą określić. To jest też swego rodzaju ankieta o tym, jakie oczekiwania mają wobec parafii sami parafianie i w jaki chcą się włączyć w rozwój parafii i pomoc innym. Można także zgłaszać swoje pomysły odnośnie działania parafii. Wypełnione kartki prosimy przynieść na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę i złożyć na tacę lub w zakrystii, lub przekazać bezpośrednio do księży w dowolnej chwili.

11. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA pisze o podstawowych finansach kościelnych czyli co oznacza określenie „co łaska”, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przedstawia temat dzieci umierających w wyniku poronienia. Z kolei dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz (za ofiary, które możemy złożyć do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych) złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego i Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

13. W piątek odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: + Sławomira Pająka z ul. Goleniowskiej, natomiast w najbliższą sobotę przypada 11. r. śm. + ks. abpa Mariana Przykuckiego. Polecajmy tych Zmarłych oraz Zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…