Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 15 października 2023r.
1. Nieustannie zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30 – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie.

2. Dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, będzie sprawowana Msza Święta z okazji inauguracji nowego roku akademickiego. Zapraszamy studentów, wykładowców, pracowników szkół wyższych do wspólnej modlitwy.

3. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania według ustalonego planu.

4. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Wkroczyliśmy w nowy etap formacji, dlatego zapraszamy chętne osoby do wspólnoty a szczególnie te, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie”, który wspólnota organizuje w Trzęsaczu w dn. 20 – 22 października. Spotkanie dotyczy odnowy wiary i osobistego doświadczenia Boga. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. W sobotę o godz. 12.00 w kościele spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów, których bardzo serdecznie zapraszamy do służby przy ołtarzu.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy: jutro wsp. św. Jadwigi Śląskiej oraz 45 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża; poza tym jutro przypada 14. r. śm. + ks. abpa Mariana Przykuckiego – pierwszego arcybiskupa metropolity szczecińsko – kamieńskiego; we wtorek wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego – męczennika; w środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia; w piątek wsp. św. Jana Kantego kapłana – patrona studentów
i pracowników wyższych uczelni.

7. Dzisiaj odbywają się wybory parlamentarne oraz referendum. Zgodnie z nauczaniem, które zawarte jest w Katechizmie Kościoła Katolickiego, obywatele powinni - na ile to możliwe - brać czynny udział w życiu publicznym (KKK 1915) oraz brać współodpowiedzialność za dobro wspólne, które wymaga - z moralnego punktu widzenia – m. in. korzystania z prawa wyborczego i obrony kraju (KKK 2240), dlatego zachęcamy, aby wziąć udział wyborach parlamentarnych i referendum, zgodnie z nakazem sumienia i osobistymi przekonaniami.

8. Dzisiaj przeżywamy XXIII „Dzień Papieski” pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Po każdej Mszy Świętej oraz w miejscach publicznych, prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież z niezamożnych rodzin w realizacji ich osobistego rozwoju i zdolności. Za wszelkie ofiary składamy: Bóg zapłać.

9. W ostatnią sobotę października w Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej odbędą się szkolenia dla fotografów, uprawniające do robienia zdjęć podczas uroczystości kościelnych. Zgłoszenia chętnych osób – poprzez parafie – przyjmujemy do końca tego tygodnia.

10. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA jest dziś wraz z zaległym numerem sprzed tygodnia. Polecamy także GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który podejmuje temat osoby św. Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury.

11. Obok stojaka z gazetami zostały wyłożone różne książki o tematyce religijnej, które możemy nabyć w okazjonalnej cenie 20 zł za sztukę oraz płyta CD i książka „Wszystko o Różańcu” w cenie 10 zł. Serdecznie zachęcamy do nabycia i pogłębienia swojej wiedzy religijnej lub też obdarowania książką innych osób, jako ofiarowanym im prezentem. Kupując dwie książki można wziąć gratis płytę CD lub książkę „Wszystko o Różańcu” za darmo. Ofiary prosimy składać do puszki na ofiary za gazety. Książki będą wyłożone do końca miesiąca.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, aby zawsze w swoim życiu przyjmowali zaproszenie na spotkanie z Panem.