Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 października 2021 r.
1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Mariusza Wencławka – diecezjalnego moderatora wspólnot Żywego Różańca. Serdecznie zachęcamy do wstąpienia do tej wspólnoty i podjęcia regularnej modlitwy różańcowej w tej wspólnocie. Codziennie – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie – trwamy na modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Dla dzieci są przygotowane specjalne wyklejanki na nabożeństwa różańcowe.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek – wsp. św. Franciszka; we wtorek wsp. św. s. Faustyny; w czwartek wsp. Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu zostanie dokonany Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła Świętemu Józefowi w jedności z całym Kościołem w Polsce, dlatego zapraszamy na to wydarzenie w naszej parafii w najbliższy czwartek o godz. 18.00.

3. W środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII w środę o godz. 19.15, natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VII w piątek o godz. 17.00.

5. W czwartek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie osób, które chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego oraz dzielić się we wspólnocie doświadczeniem Słowa Bożego.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz uzdolnionej i niezamożnej młodzieży.

7. Na stoliku obok gazet znajdują się kalendarze maryjne na przyszły rok. Zachęcamy do nabycia; cena 15 zł. Należność prosimy złożyć do puszki przy stojaku z gazetami.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA podpowiada jak pogłębić swoją wiarę, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY prezentuje refleksje po ubiegłorocznych protestach przeciwników życia a także w jaki sposób uchronić się przed złodziejami w cyberprzestrzeni. Ponadto zachęcamy do lektury bezpłatnego czasopisma DOBRE NOWINY, które znajduje się przy wyjściu z kościoła i poświęcone jest najnowszej ekranizacji objawień w Fatimie, które można obejrzeć w kinach. Ponadto zachęcamy do obejrzenia w kinach filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz (za ofiary, które możemy złożyć do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych) złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

10. Wczoraj odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: + Annę Aleksandrowicz z ul. Słupskiej; natomiast w poprzednią sobotę + Wiesławę Macieszonek z ul. Szybowcowej. Polecajmy je oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…