Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 września 2021 r.
1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek – wsp. św. Wincentego a Paulo; we wtorek – wsp. św. Wacława; w środę – święto Świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała – jest to zarazem patronalne święto parafii w Wielgowie, gdzie o godz. 18.00 będzie sprawowana suma odpustowa; w czwartek – wsp. św. Hieronima; w piątek
– wsp. św. Teresy od Dzieciatka Jezus; w sobotę – wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w ich domach, natomiast od godz. 17.00 spowiedź z racji I piątku miesiąca; w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta i różaniec wspólnoty Żywego Różańca.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Mariusza Węcławka – diecezjalnego moderatora wspólnot Żywego Różańca. Serdecznie zachęcamy do wstąpienia do tej wspólnoty i podjęcia regularnej modlitwy różańcowej w tej wspólnocie.

4. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się we wtorek o godz. 15.00 klasa C; o godz. 16.15 klasa A oraz w piątek o godz. 16.00 klasa B.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII i starszych z racji odpustu w Wielgowie nie odbędzie się w tym tygodniu. Zachęcamy młodzież do jednodniowego wyjazdu w najbliższą sobotę na spotkanie młodych w Chojnie. Wyjazd jest bezpłatny. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

6. W czwartek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie osób, które chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego oraz dzielić się we wspólnocie doświadczeniem Słowa Bożego.

7. W piątek rozpoczniemy miesiąc październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej na modlitwie różańcowej będziemy się spotykać codziennie o godz. 17.30, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele.

8. W dn. 1 – 3 października w kościele pw. Świętego Krzyża w Szczecinie odbędą się rekol8kcje pt. „W drodze do uzdrowienia”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie oraz na ulotkach na klęczniku w kruchcie kościoła.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA poświęcony jest narastającej agresji wobec osób wierzących, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje, w jaki sposób jesteśmy manipulowani sondażami oraz przedstawia stygmaty, którymi był obdarowany św. o. Pio. Ponadto zachęcamy do lektury bezpłatnego czasopisma DOBRE NOWINY, które znajduje się przy wyjściu z kościoła i poświęconej jest najnowszej ekranizacji objawień w Fatimie, które można będzie obejrzeć od najbliższego piątku w kinach. Ponadto zachęcamy do obejrzenia w kinach filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

10. Pamiętajmy, że do czwartku włącznie trwa Narodowy Spis Powszechny, do udziału w którym jesteśmy ustawowo zobowiązani.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Aniołów Stróżów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.