Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 19 września 2021 r.
1. Wczoraj w Kobylance miało miejsce ustanowienie sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Niech to będzie dla nas wszystkich nowe miejsce pielgrzymowania i pogłębiania wiary. Ponownie polecamy GOŚĆ NIEDZIELNY EXTRA, który znajduje się na stojaku z gazetami i przybliża postaci nowych błogosławionych (koszt 10 zł.) oraz album pt. Święty Prymas w cenie 30 zł. – do nabycia w zakrystii. Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia w kinach filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta wspólnoty Kościoła Domowego. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię małżeństwa naszej parafii należące do tej wspólnoty oraz wszystkich małżonków połączonych sakramentalnym węzłem małżeńskim, którzy chcieliby poznać tę wspólnotę.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: poniedziałek – wsp. Świętych Męczenników z Korei; we wtorek święto św. Mateusza Ewangelisty a w czwartek wsp. św. o. Pio.

4. We wtorek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie młodzieży klas VIII oraz starszej, która chce się przygotować do sakramentu bierzmowania.

5. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci do I Komunii Świętej.

6. W czwartek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie osób, które chcą pogłębiać znajomość Pisma Świętego oraz dzielić się we wspólnocie doświadczeniem Słowa Bożego.

7. W sobotę odbędzie się 9. Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza. Szczegóły na plakacie
w gablocie oraz ulotkach na klęczniku w kruchcie kościoła.

8. W dn. 1 – 3 października w kościele pw. Świętego Krzyża w Szczecinie odbędą się rekolekcje pt. „W drodze do uzdrowienia”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie oraz na ulotkach na klęczniku w kruchcie kościoła.

9. W minionym tygodniu ks. Marian Szostak zmienił mieszkanie z naszego parafialnego domu i obecnie – gdy przebywa w Szczecinie – mieszka w Seminarium Duchownym.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA przybliża nam fenomen św. o. Pio, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje nam objawienia maryjne w La Salette, które choć miały miejsce 175 lat temu, to ich orędzie jest niezwykle aktualne także i dzisiaj.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.