Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 października 2021 r.
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem do puszek, na rzecz uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Zebrane zostało dokładnie 2700 zł. BÓG ZAPŁAĆ.

2. Od jutra rozpoczynają się indywidualne spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Rodzice, którzy jeszcze się nie zapisali na spotkanie prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza, aby ustalić termin spotkania. Na spotkania przychodzimy w miarę możliwości wraz z dziećmi.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII w środę o godz. 19.00.

4. W piątek, w kościele pw. Świętego Ducha w Zdrojach o godz. 19.00 odbędzie się „WIECZÓR CHWAŁY I UZDROWIENIA” prowadzony przez wspólnotę ewangelizacyjną Lew Judy. Serdecznie zapraszamy do udziału. Z tej racji nie odbędzie się nasze spotkanie biblijne.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek - święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia; w środę - wsp. św. Jana Kantego – patrona studentów i pracowników naukowych; w piątek - wsp. św. Jana Pawła II.

6. Codziennie – zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie – trwamy na modlitwie różańcowej o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich wiernych – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych – do udziału w tej wspólnej modlitwie.

7. Na stoliku obok gazet znajdują się kartki na WYPOMINKI. Serdecznie prosimy, aby wyraźnie zapisywać swoich Zmarłych polecanych w modlitwie. Na kartkach zaznaczony jest konkretny dzień, w którym na pewno będziemy się modlić za podanych Zmarłych i wtedy zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie wypominkowej oraz Eucharystii, podczas której możemy ofiarować za naszych Zmarłych Komunię Świętą. Obok znajdziemy także kartki bez oznaczenia konkretnej daty. Dziękujemy także za ofiary składane na modlitwę wypominkową.

8. Na stoliku znajdują się także kartki odnośnie osobistego zaangażowania w życie parafii, o czym była mowa przed tygodniem. Kto chciałby się jeszcze włączyć w te działania, może pobrać taką kartkę i wypisując swoje propozycje przekazać ją do księży.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA pisze o przyszłości Kościoła i zaangażowaniu osób świeckich w jego życie, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY porusza problem pomocy na naszej wschodniej granicy oraz pisze o rajach podatkowych. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY zawierający ciekawą niespodziankę. NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY w cenie 6 zł., natomiast MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY 5 zł.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz (za ofiary, które możemy złożyć do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych) złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Królowej Różańca Świętego i Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

11. Na zakończenie chcielibyśmy zaprosić na uroczystości odpustowe do parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki – jest to parafia „nad Rudzianką” wobec której powstania tak wiele osób wyraża sprzeciw, często w bardzo ordynarny sposób. Szczegółowy program uroczystości znajduje się w gablocie, natomiast zachęcamy do udziału w „Biegu rodzinnym im. ks. Jerzego Popiełuszki” na dystansie 1 km oraz 5 km w najbliższą sobotę o godz. 11.00 oraz w konferencji poświęconej osobie Patrona parafii o godz. 17.00. Natomiast w przyszłą niedzielę z kościoła pw. św. Stanisława Kostki przy stoczni o godz. 10.30 wyruszy „Procesja Różańcowa z Krzyżami” do tymczasowej kaplicy parafii „nad Rudzianką” i tam ok. 14.30 będzie sprawowana suma odpustowa. Zachecamy do udziału.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Ignacego Roggenbucka z ul. Szybowcowej oraz + Leszka Falkowskiego z ul. Jugosłowiańskiej. Polecajmy tych Zmarłych oraz Zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…