Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 12 września 2021 r.
1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone tydzień temu w ramach akcji „Dzień Solidarności
z Afgańczykami”. Zebraliśmy 1578 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

2. Dzisiaj przeżywamy beatyfikacje sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do obejrzenia transmisji telewizyjnej pamiętając przy tym, że obowiązuje nas osobiste uczestnictwo w Eucharystii. Jednocześnie polecamy do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY EXTRA w cenie 10 zł., znajdujący się na stojaku z gazetami, który przybliża nam obydwie postaci, natomiast w zakrystii jest do nabycia album o kard. Wyszyńskim w cenie 30 zł.

3. We wtorek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie to 3 etap w 14-letnim przygotowaniu do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia a naszym duchowym przygotowaniem jest nowenna o Krzyżu Świętym, którą modlimy się na zakończenie wieczornej Mszy Świętej. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się także Droga Krzyżowa. Główne uroczystości połączone z adoracją Krzyża odbędą się w katedrze w Szczecinie o godz. 18.00. Ponadto w liturgii Kościoła obchodzimy: poniedziałek – wsp. św. Jana Chryzostoma; w środę – wsp. Matki Bożej Bolesnej; w czwartek – wsp. św. Korneliusza i Cypriana; w sobotę święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży w Polsce.

4. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w Kobylance będzie miało miejsce ustanowienie pierwszego na świecie sanktuarium bł. ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa w tej uroczystości.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta wspólnoty Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię małżeństwa naszej parafii należące do tej wspólnoty oraz wszystkich małżonków połączonych sakramentalnym związkiem małżeńskim, którzy chcieliby poznać tę wspólnotę.

6. Po dłuższej przerwie wróciliśmy do spotkań biblijnych, dlatego zachęcamy do udziału w tych spotkaniach w czwartek o godz. 18.30 w salce parafialnej.

7. Spotkanie rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30, natomiast spotkanie młodzieży klas VII i VIII oraz starszej, która chciałaby przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie się również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00.

8. Planowana pielgrzymka autokarowa, którą ogłaszaliśmy przed tygodniem w krótszej wersji, niestety również się nie odbędzie z racji niewielu zgłoszonych osób. Zadecydowała o tym firma przewozowa, której na ten czas pojawił się inny wyjazd, dlatego serdeczna prośba na przyszłość, aby przy organizacji pielgrzymek zgłaszać się wcześniej, by uniknąć takiej sytuacji, że decyzje o wyjeździe są odkładane na ostatnią chwilę.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, które w obszerny sposób przedstawiają nam postaci nowych Błogosławionych. Warto też wiedzieć, że beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego związana jest z pochodząca z Przybiernowa siostrą zakonną ze wspólnoty Uczennic Krzyża, które m.in. posługują w dużej parafii
w Dąbiu, a która już ponad 30-lat temu została uzdrowiona z nowotworu tarczycy za wstawiennictwem ks. kard. Wyszyńskiego, co m.in. przyczyniło się do Jego beatyfikacji.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary (można to uczynić osobiście składając ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych). Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej, pamiętając szczególnie o wszystkich, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.