Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 września 2021 r.
1. Od dzisiejszej niedzieli ponownie sprawujemy Mszę Świętą o godz. 12.30, natomiast wraz z okresem wakacyjnym zakończyliśmy sprawowanie Eucharystii o godz. 20.00 a Msze Święte w dni powszednie są ponownie sprawowane także o godz. 8.00 rano.

2. W środę będziemy przeżywać święto Narodzenia NMP zwane w tradycji świętem Matki Bożej Siewnej. Zachęcamy, aby w tym dniu przynieść do poświęcenia nasiona warzyw i innych roślin lub też ziarna zbóż oraz pomodlić się o obfite plony przy nowych zasiewach.

3. Po dłuższej przerwie wracamy od najbliższego czwartku do spotkań biblijnych, dlatego zachęcamy do udziału w tych spotkaniach w czwartek o godz. 18.30 w salce parafialnej.

4. W najbliższą sobotę 11 września o godz. 11.00 odbędzie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież i wszystkich, którym bliskie jest orędzie fatimskie, aby zaczerpnąć ducha rozmodlenia, którym odznaczały się Dzieci Fatimskie.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do obejrzenia transmisji telewizyjnej z tej uroczystości pamiętając jednocześnie, że w obecnej sytuacji epidemicznej obowiązuje nas osobiste uczestnictwo w Eucharystii. Jednocześnie polecamy do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY EXTRA w cenie 10 zł., znajdujący się na stojaku z gazetami, który przybliża nam obydwie postaci, natomiast w zakrystii jest do nabycia album o kard. Wyszyńskim w cenie 30 zł.

6. We wtorek 14 września będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie to 3 etap w 14-letnim przygotowaniu do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia a naszym duchowym przygotowaniem jest nowenna o Krzyżu Świętym, którą modlimy się na zakończenie wieczornej Mszy Świętej.

7. Dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z tej racji prowadzona jest pod patronatem CARITAS POLSKA zbiórka ofiar do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu w ramach pomocy najbardziej potrzebującym. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Spotkanie rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, natomiast spotkanie młodzieży klas VII i VIII oraz starszej, która chciałaby przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie się również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.

9. Planowana pielgrzymka na Warmię i Mazury oraz Podlasie zostaje odwołana, jednak mimo wszystko chcemy się wybrać na pielgrzymkę szlakiem kard. Stefana Wyszyńskiego, dlatego organizujemy trzydniową pielgrzymkę w dniach 23-24-25 września do Lichenia, Niepokalanowa, Warszawy i na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki wraz z noclegami
i wyżywieniem wynosi 650 zł. Zapisy ponownie przyjmujemy w zakrystii organizując nową listę uczestników.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o dzisiejszym dniu pomocy Afgańczykom oraz komentarzu do słów posła Sławomira Nitrasa nt. katolików, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM poczytamy również o problemach w Afagnistanie oraz o depresji, która staje się jedną z największych chorób cywilizacyjnych. Przy wyjściu z kościoła znajduje się bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY, które poświęcone jest zbliżającej się beatyfikacji ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zachęcamy do lektury, aby przypomnieć sobie Jego postać oraz znaczenie dla Kościoła i Ojczyzny.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Siewnej, pamiętając szczególnie o wszystkich, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.