Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 września 2023r.
1. W naszej Ojczyźnie przeżywamy beatyfikację rodziny Ulmów, która zginęła z rąk niemieckiego okupanta ratując Żydów. Niech przykład życia i miłości tej prostej rodziny, uczy nas wrażliwości na los drugiego człowieka. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze książki, które rozprowadzaliśmy w minioną niedzielę. Jeśli jakaś rodzina jeszcze jej nie posiada, to prosimy, aby się w nią bezpłatnie zaopatrzyć.

2. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy „Dożynki”. Pragniemy w ten sposób podziękować Bogu za dary ziemi, które spożywamy. Zachęcamy do wspólnego świętowania po Mszy Świętej o godz. 12.30. Dla uczestników będzie przygotowana zupa, kiełbaska z grilla, kawa, herbata i ciasta oraz kiermasz. Podczas świętowania będzie nam towarzyszyła kapela ludowa „Gardnianki”.

3. W przyszłą niedzielę odbędą się „Dożynki” rejonu szczecińskiego w Sanktuarium bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Kobylance. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 15.00. W programie m.in. koncert zespołu „Siewcy Lednicy”, który już od ponad 25 lat prowadzi czuwania modlitewne dla młodzieży nad Jeziorem Lednickim. Zachęcamy do udziału.

4. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci klas 3, którzy chcą przygotować swoje dzieci do I Komunii Świętej.

5. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

6. W czwartek o godz. 19.00 w kościele spotkanie młodzieży klas 8 i starszej, która chce się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłym roku przypada Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, który będzie obchodzony od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązywać będzie do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, do 14 maja 2024 r. włącznie, będzie kolejnym duchowym etapem Nowenny. Co miesiąc jesteśmy zaproszeni, aby podczas Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym uczestniczyć w nowennie, którą rozpoczniemy w najbliższy czwartek, kiedy przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości rozpoczynające przygotowanie do jubileuszu odbędą się w czwartek o godz. 17.00 w katedrze w Kamieniu Pomorskim.

8. W liturgii Kościoła obchodzimy w środę wsp. św. Jana Chryzostoma – biskupa i Doktor Kościoła a w piątek wsp. NMP Bolesnej; w sobotę wsp. św. męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pyta, czy religia jest sprawą prywatną, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje się jako wydanie z okazji 100 – lecia istnienia i zawiera specjalny dodatek poświęcony beatyfikacji rodziny Ulmów. Dzieciom młodszym tzn. przedszkolakom i dzieciom wczesnoszkolnym polecamy miesięcznik STAŚ, który zawiera ciekawe tematy, gry planszowe, konkursy dla dzieci, natomiast starszym dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury. Zachęcamy szczególnie rodziców młodszych dzieci do zapoznania się ze STASIEM – jest do kupienia aktualny numer w cenie 10 zł oraz numer archiwalny, który można wziąć bezpłatnie ze stolika obok gazet.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz mądrego napominania a w rodzinie owocnego zanoszenia wspólnych modlitw i radości z ich wysłuchania.