Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 sierpnia 2021 r.
1. W środę wracamy po wakacyjnej przerwie do sprawowania porannej Eucharystii w dni powszednie o godz. 8.00. W tym dniu z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zapraszamy na tę Mszę Świętą dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Dzieci, które będą rozpoczynały naukę prosimy o przyniesienie plecaków do poświęcenia a starsze, jeśli chcą to również uczynić, bardzo prosimy, aby także przyniosły swoje plecaki do poświęcenia. Jednocześnie informujemy, że 11 września o godz. 11.00 odbędzie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym.

2. Jutro przypada 41. rocznica podpisania w Szczecinie „Porozumień Sierpniowych”. Z tej okazji o godz. 10.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki będzie sprawowana Msza Święta, natomiast o godz. 12.00 będzie miała miejsce okolicznościowa uroczystość przy bramie Stoczni Szczecińskiej. Z kolei 1 września będziemy obchodzić Dzień Pamięci ofiar II Wojny Światowej i 82. rocznicę wybuchu tej straszliwej wojny.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych; spowiedź w piątek od godz. 17.00 – zachęcamy do podjęcia wraz z nowym rokiem szkolnym praktyki 9-ciu I piątków miesiąca – szczególnie przez dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej; ale także starsze dzieci i młodzież oraz dorosłych zachęcamy do podjęcia taj praktyki.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek wsp. św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele w Polsce „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Jednocześnie będzie prowadzona pod patronatem CARITAS POLSKA zbiórka ofiar do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu.

6. Od przyszłej niedzieli powracamy do sprawowania w niedzielę Mszy Świętej o godz. 12.30 i jednocześnie dzisiaj kończymy sprawowanie Mszy Świętej w okresie wakacyjnym o godz. 20.00.

7. W związku z tym, że na planowaną pielgrzymkę na Warmię i Mazury oraz Podlasie nie udało nam się zebrać jeszcze wystarczającej ilości osób (poczekamy jeszcze kilka dni na zgłoszenia), ale prawdopodobnie zostanie ona odwołana. W zamian chcemy zaproponować wyjazd na trzydniową pielgrzymkę jadąc do Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy oraz na Jasną Górę. Koszt tej pielgrzymki i ostateczną decyzję, co do tej wcześniejszej podamy najpierw na stronie internetowej oraz w przyszłą niedzielę.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o tym jak działa nasze sumienie oraz o więzi między wiarą a sportem, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM poczytamy o tym, do jakiej szkoły uczęszczał Jezus Chrystus, natomiast przy wyjściu z kościoła znajduje się bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY, które poświęcone jest zbliżającej się beatyfikacji ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zachęcamy do lektury, aby przypomnieć sobie Jego postać oraz znaczenie dla Kościoła i Ojczyzny.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary (można to uczynić osobiście składając ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych). Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o wszystkich, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.