Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 sierpnia 2021 r.
1. W minioną niedzielę święciliśmy zioła i kwiaty oraz dziękowaliśmy za owoce i warzywa, które wyrosły w naszych przydomowych ogródkach i na działkach, natomiast w przyszłą niedzielę 29 sierpnia w Kołbaczu odbędą się Dożynki Archidiecezjalne, które rozpocznie prezentacja wieńców dożynkowych od godz. 13.30, po której będzie sprawowana o godz. 15.00 Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym dziękczynieniu.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła, natomiast w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek wsp. św. Moniki; w sobotę wsp. św. Augustyna.

3. Jutro przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W związku z tym pamiętajmy nieustannie o modlitwie o pokój na całym świecie, a w obecnym czasie szczególnie w Afganistanie.

4. Przypominamy, że do końca sierpnia Msze Święte w dni powszednie sprawowane są tylko o godz. 18.00, natomiast w przyszłą niedzielę będzie sprawowana po raz ostatni Msza Święta o godz. 20.00 a od pierwszej niedzieli września powrócimy do niedzielnej Mszy Świętej o godz. 12.30.

5. Ponownie zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej przez naszą parafię w dn. 20 – 25 września (szczegóły znajdziemy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii).

6. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o aktach nienawiści wobec katolików w naszej ojczyźnie, natomiast w GOŚCIU NIEDZIELNYM poczytamy m.in. o tym, czy rodzina może być dzisiaj środowiskiem żywej wiary oraz o sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, do którego pielgrzymują rodzice, którzy nagle utracili dzieci, szczególnie w wypadkach drogowych.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary (można to uczynić osobiście składając ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych). Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o wszystkich, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.