Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 6 sierpnia 2023 r.
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu do puszek, na rzecz środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji wdzięczności 1 gr. za każdy 1 bezpiecznie przejechany kilometr. Zebrane zostało 1614 zł. i przekazane na rzecz stowarzyszenia MIVA POLSKA, które działa przy Konferencji Episkopatu Polski wspierając misjonarzy. O jego działalności możemy poczytać na stronie www.miva.pl

2. Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie a w liturgii Kościoła obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, które jest zarazem patronalnym świętem naszej sąsiedniej parafii w Załomiu, gdzie dzisiaj o godz. 17.00 będzie sprawowana suma odpustowa.

3. Trwa Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich pielgrzymach, którzy codziennie podejmują trud pielgrzymowania.

4. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wsp. św. Dominika; w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy; w czwartek wsp. św. Wawrzyńca – diakona i męczennika; w piątek wsp. św. Klary.

6. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA ukazuje zgubny wpływ sekt na człowieka, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat popularności ascezy i umartwienia oraz negatywnego wpływu mediów społecznościowych na działanie mózgu u nastolatków. Zachęcamy do lektury.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia, aby w każdej Eucharystii mogli zaznać bliskości i miłości Boga oraz mocy słowa, i na koniec Eucharystii powiedzieć: dobrze, że tu jesteśmy.

8. W piątek rano w sąsiedniej parafii w Dąbiu zmarł ks. profesor Tadeusz Czapiga. Przez kilka lat był proboszczem dużej parafii a całe życie był związany z nauczaniem i wychowaniem wielu kapłanów, jako wykładowca w seminarium. W czasach komunistycznych był znany ze swej nieprzejednanej postawy wobec tych, którzy chcieli zniewolić nasz naród. Służył ofiarnie Bogu i ludziom pełniąc posługę m.in. we wspólnotach neokatechumenalnych a także jako egzorcysta. Pożegnanie Księdza Prałata Tadeusza odbędzie się w dużej parafii w Dąbiu, najpierw w ramach dekanatu podczas Mszy Świętej w poniedziałek o godz. 19.00, natomiast Msza Święta pogrzebowa będzie sprawowana we wtorek o godz. 10.00, a później nastąpi złożenie ciała w grobie kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Polecajmy + ks. Tadeusza oraz Zmarłych z naszych rodzin, naszych parafian Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….