Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 listopada 2021 r.
1. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie, prowadzonego przez CARITAS, który od 2018 roku udzielił wsparcia już ponad 6000 obcokrajowców przebywających na terenie naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

2. W związku z przeżywanym przed tygodniem Światowym Dniem Ubogich a także z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zachęcamy do pobrania ze stolika Torby Miłosierdzia, poprzez którą będzie można wesprzeć rodziny i osoby potrzebujące pomocy w naszej parafii. Torby prosimy zostawiać po prawej stronie po wejściu do kościoła w czasie gdy kościół jest otwarty, czyli przed każdą Mszą Świętą.

3. Spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej według ustalonego planu a w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W poniedziałek o godz. 18.30 w salce parafialnej spotkanie wolontariuszy CARITAS oraz osób, które chciałyby włączyć się w utworzenie grupy synodalnej. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek po wieczornej Eucharystii spotkanie biblijne w salce parafialnej.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Cecylii a w środę wsp. św. męczenników z Wietnamu.

7. Codziennie do soboty włącznie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH.

8. W sobotę w Kobylance odbędzie się Spotkanie Formacyjno – Modlitewne dla osób modlących się na różańcu a szczególnie zaangażowanych w Żywy Różaniec. Osoby, które chciałyby się wybrać na to spotkanie prosimy o zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ADWENT. W tym dniu poświęcimy opłatki na stół wigilijny oraz będą dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10. Dzisiaj po Koronce do Bożego Miłosierdzia poświęcenie nowych nagrobków na cmentarzu w Dąbiu. Zainteresowane osoby prosimy o przybycie na Koronkę o godz. 15.00.

11. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Obydwa tygodniki przedstawiają historię medalika Maryi Niepokalanej, ponadto w NIEDZIELI poczytamy o tym, dlaczego Bóg jest sędzią sprawiedliwym, natomiast GOŚC NIEDZIELNY zawiera film dokumentalny poświęcony beatyfikowanemu wczoraj ks. Janowi Masze. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

13. W piątek przypada 23. rocznica śmierci + ks. kan. Czesława Wicha. W jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin i polecanych w Wypominkach: Wieczny odpoczynek…