Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 marca 2024 r.
1. W miniony poniedziałek zostały uroczyście wniesione i zainstalowane w naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów, które znajdują się pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Niech przykład tej rodziny, będzie inspiracją dla naszych rodzin, jak żyć wiarą i miłością w naszych rodzinach, o co również będziemy się modlić. Szczególnym dniem modlitwy za nasze rodziny będzie każdy 7 dzień miesiąca, ponieważ 7 lipca Józef i Wiktoria Ulmowie zawarli sakrament małżeństwa, dlatego przyszła niedziela, będzie pierwszym dniem modlitwy za nasze rodziny, za wstawiennictwem rodziny Ulmów. Zachęcamy do udziału całe rodziny, małżonków i dzieci.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym oraz trwali na adoracji, szczególnie w godzinach nocnych. Dziękujemy osobom, które przygotowały Ciemnicę, Grób Pański oraz świąteczny wystrój kościoła. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i życzliwość.

3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpoczyna oktawę świąt wielkanocnych, którą zakończy za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Przyszła niedziela jest zarazem patronalnym świętem wspólnoty CARITAS, dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez CARITAS, zarówno dzieł diecezjalnych, jak i naszych parafialnych. Przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia jest nowenna, którą odprawiamy codziennie o godz. 15.00. Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tegoroczne święta Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynają w naszej Ojczyźnie 9-cio letnią nowennę przed Jubileuszem 2000 lat Odkupienia, który będziemy obchodzić w 2033 r.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Choć formalnie nie obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej, to zachęcamy, aby przedłużyć radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, i także w ten dzień rodzinnie spotkać się na wspólnej modlitwie i Eucharystii. Msze Święte będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę a ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

5. We wtorek przypada 19 r. odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Przy figurze naszego papieża na Jasnych Błoniach o godz. 21.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie. Od tego dnia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa, do Dnia Świętości Życia przypadającego wyjątkowo w tym roku 8 kwietnia. W czasie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach; w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta i różaniec wspólnoty Żywego Różańca.

7. Osoby, a szczególnie dzieci, które pobrały puszkę na Jałmużnę Wielkopostną prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. Dziękujemy wszystkim, którzy składali jałmużnę podczas nabożeństw wielkopostnych oraz do puszki przed ołtarzem. Bóg zapłać.

8. Na stoliku obok gazet znajdują się niewielkie książeczki dla dorosłych omawiające podstawowe zasady zachowań dla osób wierzących, tzw. przewodnik po dobrych obyczajach oraz dla dzieci, omawiające poszczególne rzeczy, które znajdują się w kościele. Poza tym dla dzieci jest książeczka o bł. Rodzinie Ulmów oraz kolorowanki o tematyce religijnej, patriotycznej, kulturalnej i historycznej. Zachęcamy do nabywania i pracy z dziećmi. Ofiary za książeczki
|i kolorowanki prosimy składać do puszka na ofiary za gazety.

9. Polecamy prasę katolicką. Zarówno tygodnik NIEDZIELA, jak i GOŚĆ NIEDZIELNY podejmują temat Zmartwychwstania Jezusa, i wpływu tego wydarzenia na świat i człowieka. Dla młodzieży i dorosłych jest nowy numer czasopisma „Trwajcie w miłości” (8 zł.) a dla dzieci starszych „Mały Gość Niedzielny” (7 zł.). Wszystkim wiernym polecamy bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY, które znajduje się w kruchcie, przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do pobrania i lektury.