Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na IV NIedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 marca 2024 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Arkadiusz Skwara – proboszcz parafii w Stargardzie Kluczewie. Zaplanujmy udział w rekolekcjach i otoczmy modlitwą ks. rekolekcjonistę oraz cała naszą wspólnotę parafialną. Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla dorosłych do środy włącznie o godz. 8.00, 18.00 i 19.30, natomiast dla dziecio godz. 17.00. Ofiary składane podczas kolejnych dni rekolekcji są przeznaczone, jako nasz dar wdzięczności za posługę księdza rekolekcjonisty.

2. Rozpoczynające się rekolekcje są zarazem duchowym przygotowaniem do przyjęcia oraz instalacji w naszym kościele relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Tę uroczystość będziemy przeżywać w Wielki Poniedziałek 25 marca o godz. 18.00. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie nowenna, którą rozpoczniemy w sobotę 16 marca. Po każdej Mszy Świętej będziemy się modlić do nowych błogosławionych, dlatego podejmijmy duchowy wysiłek i pomyślmy, w jakiej intencji chcemy tę nowennę ofiarować, mając na uwadze przede wszystkim nasze rodziny, dzieci i wnuki lub prośbę o dar poczęcia czy szczęśliwego rozwiązania. Jednocześnie od soboty 16 marca rozpocznie się ogólnopolska nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia, którą w naszej parafii połączymy z nowenną do bł. Rodziny Ulmów.

3. W piątek Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Osoby, które chcą się na nią wybrać, przychodzą na Mszę Świętą przygotowane do wymarszu. Pamiętajmy, że obowiązkowe są kamizelki odblaskowe i lampki tzw. czołówki oraz należy przygotować się na różne warunki atmosferyczne a także zabrać napoje i prowiant. Trasa wynosi 42 km, natomiast krótszy odcinek do plaży w Czarnej Łące 21 km. Należy pobrać rozważania ze strony www.edk.org.pl i wydrukować lub zgrać na telefon i potem odsłuchać przez słuchawki. Można także przygotować sobie własny krzyż, który będzie towarzyszył nam podczas drogi. Zachęcamy do udziału i pamiętajmy, że każdy bierze udział na własną odpowiedzialność.

4. W przyszłą niedzielę 17 marca odbędzie się pielgrzymka do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 8.00. Na miejscu będzie obiad o godz. 12.30, ale prosimy, aby zabrać też własny prowiant, wodę i leki, ponieważ wrócimy ok. godz. 21.00.

5. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne tj. Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 – szczególnie dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla dorosłych a także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Ofiary składane podczas tych nabożeństw są naszą jałmużną wielkopostną, którą możemy także składać do puszki przed ołtarzem.

6. W tym tygodniu ponownie nie będzie spotkań dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, ale prosimy, o udział dzieci w rekolekcjach podczas wszystkich dni rekolekcyjnych.

7. Ponownie zwracamy się z prośbą o przekazanie starych samochodzików tzw. „resoraków” lub innych małych aut do zabawy, które zostaną przeznaczone dla pewnej chorej osoby, dla której są one jedyną radością życia. Samochodziki – mogą być także uszkodzone – można przynosić do zakrystii przed każdą Mszą Świętą – najlepiej do jutra włącznie, ponieważ we wtorek chcemy je przekazać dla tej ciężko chorej osoby.

8. Przygotowujemy żółte koszulki odblaskowe z logo naszej parafii z przodu i na plecach. Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim zakupem, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Koszt 15 zł.

9. Osoby, które zamawiały proponowane przez ostatnie dwie niedziele książki, tj. „Nauczanie wolnego narodu” i „Tyrania postępu” prosimy o odbiór w zakrystii. Jest też kilka egzemplazy więcej.

10. Fundacja Donum Vitae organizuje weekendowe nauki przedmałżeńskie. Informacje w gablocie.

11. Parafia w Pełczycach, na początku czerwca organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

12. W czwartek o godz. 18.30 w dużym kościele w Dąbiu odbędzie się koncert wielkopostny, podczas którego wystąpią m.in. szczecińskie „Słowiki” oraz chór „Cantate Deo”.

13. W sobotę o godz. 17.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej na Gumieńcach będzie miała miejsce szczecińska premiera kantaty DEKALOG. Serdecznie zapraszamy na obydwa koncerty.

14. W sobotę o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Kijewie będzie miało miejsce „Spotkanie z Boskim Obliczem” z Manopello. Będzie to prezentacja poświęcona „Chuście z Manopello”, która zakrywała twarz Jezusa podczas złożenia w grobie. Znamy dobrze „Całun Turyński”, ale należy też pamiętać, że jest mała chusta, która ukazuje nam prawdziwe oblicze Jezusa Chrystusa, tak jak na fotografii. Serdecznie polecamy i zachęcamy do udziału.

15. Na stoliku obok wejścia do zakrystii, są do nabycia świece CARITAS, baranki wielkanocne oraz kartki świąteczne. Można także pobrać TORBĘ MIŁOSIERDZIA i ufundować produkty spożywcze i chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

16. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o kulcie św. Andrzeja Boboli i 11 rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o roli kobiet w Kościele oraz nowych wyborach w polskim episkopacie. Młodszym dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

17. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, życzymy głębokiego przeżycia rekolekcji wielkopostnych i owocnego przygotowania się do przyjęcia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów.