Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 kwietnia 2024 r.
1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę „Dobrego Pasterza”, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania, pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. W naszym seminarium duchownym, obecnie do kapłaństwa przygotowuje się kilkunastu kleryków na wszystkich 6 latach, stąd też, tak ważna jest nasza modlitwa oraz wspólnota parafialna i rodzinna, aby były miejscami wzrastania w wierze i powołaniu. Spotkanie z klerykami, oraz wspólna Msza Święta, na którą zaproszeni są ministranci, lektorzy oraz młodzież męska, odbędzie się w dużej parafii w Dąbiu w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W środę o godz. 19.00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę.

4. W czwartek poranna Msza Święta będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 7.15, natomiast kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 17.00.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski; w czwartek święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę przypada 10. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.

6. Osoby, które zamówiły Pismo Święte z dużym drukiem, prosimy o odebranie w zakrystii. Zachęcamy do składania nowych zamówień, szczególnie Nowego Testamentu (80 zł.) oraz ksiąg mądrościowych Starego Testamentu (to jest jeden tom, spośród 4, które obejmują Stary Testament i kosztuje także 80 zł.). W starożytności, dorosły kandydat do chrztu musiał znać właśnie te dwie księgi, tj. Nowy Testament i księgi mądrościowe. Zamówienia przyjmujemy w zakrystii.

7. W niedzielę 5 maja, odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd o godz. 12.00 a powrót ok. godz. 21.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Będziemy tam uczestniczyć w Mszy Świętej oraz procesji pokutnej drogą różańcową na cmentarz siekierkowski, rozważając wszystkie część różańca świętego. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

8. Informujemy, że rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 12.30.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat odwagi przyznawania się do wiary, a GOŚĆ NIEDZIELNY przypomina prawdę o godności życia ludzkiego. Polecamy czasopismo „Trwajcie w miłości”, które poświęcone jest jakże aktualnemu tematowi, abyśmy byli apostołami życia. Najmłodszym dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby świadomość, że Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem pomagała w odkrywaniu darów, które On chce nam nieustannie ofiarować.