Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 grudnia 2023 r.
1. Dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie – szczególnie naszych Rodaków. Zebrane zostało 1698 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

2. Dziękujemy wszystkim – zarówno dzieciom, jak i dorosłym – którzy uczestniczyli w adwentowym przygotowaniu do świąt uczestnicząc w RORATACH. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu a zarazem dzień wigilii, dlatego zachęcamy do przeżycia tego dnia zachowując tradycyjnie post ścisły. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy
o odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Jezusa Chrystusa (Łk 2, 1 – 14) oraz wspólnej modlitwie rodzinnej. Z racji wigilii nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy dzisiaj przeżywając PASTERKĘ o godz. 22.00 oraz o godz. 24.00. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Święte będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę. W tym roku czeka nas przez najbliższe trzy tygodnie swego rodzaju kumulacja uczestnictwa w Mszach Świętych, ponieważ jutro oraz 1 i 6 stycznia obowiązuje nas uczestnictwo w Mszy Świętej, natomiast nie ma obowiązku uczestnictwa w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, choć oczywiście zachęcamy, aby przedłużyć radość Bożego Narodzenia na kolejny dzień. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt są przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Osoby, które będą uczestniczyły w Pasterce, mogą ponownie przystąpić do Komunii Świętej jutro, choć uczestnictwo w Pasterce wypełnia obowiązek uczestnictwa w Mszy Świętej w Boże Narodzenie.

4. Na stoliku obok wejścia do zakrystii znajdują się poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. Serdecznie dziękujemy za złożone deklaracje przyjęcia wizyty kolędowej. Na stoliku obok gazet znajdują się karteczki zgłoszeniowe oraz urna, do której można włożyć zgłoszenia do wtorku włącznie. Prosimy, aby zapytać sąsiadów, którzy z racji choroby lub wieku już nie mogą sami przyjść do kościoła o ewentualną chęć zgłoszenia kolędy i przekazanie zgłoszenia w ich imieniu.

6. Polecamy wydany po raz pierwszy w naszej parafii duży kalendarz ścienny, który został przygotowany i opracowany przez naszych parafian: Małgorzatę i Marcina Górków, którym zarazem serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę. Kalendarz zawiera zdjęcia z życia naszej wspólnoty parafialnej oraz roku liturgicznego. Ilość jest bardzo ograniczona a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność naszego parafialnego CARITASU. Proponowana cena 50 zł. Kalendarz można obejrzeć na stoliku obok gazet a do nabycia znajduje się w zakrystii. Jeśli ktoś ma takie życzenie, może być z dedykacją ks. proboszcza. Ponadto zachęcamy do nabycia książek, które pogłębiają nasze życie duchowe i modlitewne pt. „Seminarium Odnowy Wiary” oraz „Szkoła modlitwy”. Każda z książek kosztuje 20 zł.

7. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta: we wtorek św. Szczepana – pierwszego męczennika; w środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty (w tym dniu święcimy wino); w czwartek świętych Młodzianków – dzieci zamordowane z rozkazu Heroda. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Z tej racji podczas każdej Mszy Świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

8. W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca połączone z adoracją eucharystyczną. Serdeczne zapraszamy wszystkich wiernych na tę modlitwę.

9. W przyszłą niedzielę w katedrze w Szczecinie o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa metropolity Andrzeja Dzięgi na zakończenie mijającego roku. W naszej parafii nabożeństwo na zakończenie mijającego roku o godz. 17.30 oraz Msza Święta o godz. 18.00 z liturgii niedzieli.

10. Przez dwa dni świąt Bożego Narodzenia w parafii w Żydowcach przy ul. Srebrnej, można obejrzeć Żywą Szopkę. W drugi dzień świąt o godz. 19.00 ognisko i wspólny śpiew kolęd. Serdecznie polecamy i zapraszamy.

11. Na przyszłą niedzielę oraz Nowy Rok są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych.

12. Polecamy prasę katolicką, która poświęcona jest przede wszystkim tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Poza tym tygodnik w tygodniku NIEDZIELA przeczytamy wywiad z naszym księdzem proboszczem, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY zawiera płytę – audiobook o Bożym Narodzeniu. NIEDZIELA kosztuje dzisiaj 12 zł. a GOŚĆ NIEDZIELNY 15 zł. Dzieciom przedszkolnym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ, który zapewne pozwoli dobrze spędzić czas świąt z rodzicami a dzieciom starszym nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wiary i zaufania, jakie okazała Bogu Maryja, przyjmując Jego wolę.