Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 stycznia 2024 r.
1. Trwamy na modlitwie przeżywając Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program wspólnych modlitw prowadzonych podczas całego tygodnia znajduje się w gablocie.

2. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele, jako Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się, aby lektura Pisma Świętego była naszym normalnym działaniem, które podejmujemy, aby kształtować i umacniać naszą wiarę. Serdecznie zachęcamy do udziału w krótkich rekolekcjach biblijnych pt. „Zimowe zasłuchanie w Słowo”, które odbędą się w Mrzeżynie w dn. 9 – 11 lutego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

3. W środę po wieczornej Mszy Świętej modlitwa i rozważanie biblijne ze wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca oraz nabożeństwo uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić lekturę Pisma Świętego oraz wspólnie się pomodlić. Jednocześnie przypominamy, że w każdy czwartek o godz. 17.00 odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

4. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Franciszka Salezego; w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek wsp. – św. Tymoteusza i Tytusa.

5. W drugim tygodniu ferii zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkania integracyjne w salce parafialnej codziennie o godz. 13.00, natomiast młodzież zapraszamy o godz. 17.00. Niech to będzie okazja do wyjścia z domu i spotkania z rówieśnikami oraz nawiązania nowych relacji.

6. W sobotę 27 stycznia o godz. 19.30 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła
w Szczecinie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wybitnych Szczecińskich Artystów.
W koncercie weźmie udział ponad 100 muzyków, w tym dwa chóry Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Partie solowe zaśpiewa znakomita wokalistka jazzowa - Jolanta Szczepaniak, a recytacje wykona aktor Teatru Współczesnego - Przemysław Walich. Kierownictwo muzyczne: Szymon Wyrzykowski. Organizatorem koncertu jest Chór Akademicki im. Prof. Szyrockiego. Wstęp wolny.

7. W gablocie znajduje się informacja o Poradni Małżeńskiej i Rodzinnej, która działa przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego (jest to część budynku Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przy ul. Papieża Pawła VI). Poradnia prowadzi terapię rodzinną, indywidualną, porady i konsultacje.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o konieczności pojednania w podzielonym chrześcijaństwie oraz manipulacjach związanych z Funduszem Kościelnym, natomiast GOŚC NIEDZIELNY pisze o tym, czy umieszczenie chorego rodzica w domu opieki zaprzecza IV przykazaniu. Młodszym dzieciom polecamy styczniowy numer miesięcznika STAŚ a dzieciom starszym nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa, szczególnie Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

10. We wtorek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb + Benedykta Hedzielskiego
z ul. Kwidzyńskiej. W Jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…