Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 kwietnia 2024 r.
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele” oraz przeżywamy VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jesteśmy zaproszeni do lektury księgi Dziejów Apostolskich, która bywa nazywana „Ewangelią Ducha Świętego”. Zachęcamy do lektury i dostrzeżenia, jak wzrastał i rozwijał się pierwszy Kościół, aby także obecnie ożywić nasz zapał budowania Kościoła, jako wspólnoty wiary i miłości a nie instytucji mającej zaspokoić nasze religijne oczekiwania.

2. Z racji Niedzieli Biblijnej pragniemy poinformować, że zostało wydane dużym drukiem Pismo Święte Starego Testamentu (wcześniej był tylko Nowy Testament, czyli takie wydanie, jakie mamy w naszych ławkach, choć są tam też egzemplarze z mniejszym drukiem). Gdyby ktoś był zainteresowany, aby zamówić sobie do własnego użytku Pismo Święte z dużym drukiem, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Nowy Testament kosztuje 80 zł a Stary Testament obejmuje
4 księgi po 80 zł.

3. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. W środę o godz. 19.00 w salce parafialnej spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Zachęcamy osoby, które podjęły trud pogłębienia życia duchowego a ostatnio być może trochę się zniechęciły, do ponownego wysiłku i udziału w spotkaniu.

5. Dzisiaj na Jasnych Błoniach w Szczecinie o godz. 15.00 rozpocznie się Jubileuszowy XX „Marsz dla Życia” pod hasłem: „Życie nie zna granic”, organizowany przez Fundację Małych Stópek. Zachęcamy wszystkich do udziału a szczególnie rodziców z dziećmi i całe rodziny. O marszu i działalności fundacji możemy przeczytać, biorąc bezpłatny biuletyn znajdujący się w kruchcie kościoła lub w internecie na stronie www.fundacjamalychstopek.pl

6. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się społeczne sprzątanie Placu Orła a więc placu miedzy ul. Czarnogórska a ul. Szybowcową. Zapraszamy do udziału i zaangażowania. Potem odbędzie się spotkanie integracyjne oraz grill, na który należy przynieść własne produkty. Serdecznie wszystkich zapraszamy i jednocześnie dziękujemy naszej młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, która w miniony czwartek uczestniczyła już w tych pracach.

7. W sobotę 20 kwietnia odbędzie się XIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Wyjazd rano ze Szczecina do Różańska i stamtąd pieszo do Myśliborza. Zgłoszenia przyjmuje: ks. Mariusz Wencławek SDB tel. 501 618 008, mail: wenclawek@gmail.com

8. W dniach 26 kwietnia – 3 maja odbędzie się piesza pielgrzymka ze Szczecina do Rokitna, w intencji o trzeźwość w rodzinach. Szczegóły pielgrzymki na plakacie w gablocie.

9. W niedzielę 5 maja odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Nadoodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd o godz. 12.00 a powrót ok. godz. 21.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Będziemy tam uczestniczyć w Mszy Świętej oraz procesji pokutnej drogą różańcową na cmentarz siekierkowski, rozważając wszystkie część różańca świętego. Z kolei w najbliższą sobotę na cmentarzu siekierkowskim odbędą się uroczystości związane z 79. rocznicą forsowania Odry. Msza Święta na cmentarzu o godz. 12.30.

10. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem do puszek, na rzecz dzieł prowadzonych przez CARITAS. Zostało zebrane 2260 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

11. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pyta, komu wierzy dziś człowiek a GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje przypadającą dziś rocznicę chrztu Polski i pyta o naszą tożsamość. Polecamy czasopismo „Trwajcie w miłości”, które poświęcone jest jakże aktualnemu tematowi, abyśmy byli apostołami życia. Najmłodszym dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby doświadczenie obecności Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego i obecnego w sakramencie Eucharystii, wlewało pokój w nasze serca.