Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 grudnia 2023 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Specjalne podziękowanie kierujemy wobec dzieci oraz ich rodziców, za gorliwe uczestnictwo.

2. Dzisiejsza niedziela, zwana w liturgii niedzielą radości, rozpoczyna w tym roku ostatni tydzień adwentowego oczekiwania. Ponownie zapraszamy do udziału w Mszach Świętych RORATNICH, które są odprawiane o godz. 7.00 (dla dzieci Msze Święte adwentowe o godz. 18.00). Przed poranną i wieczorną Mszą Święta możliwość skorzystania ze spowiedzi, do czego bardzo serdecznie zachęcamy, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć zbliżające się święta.

3. Na stoliku obok wejścia do zakrystii znajdują się poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, sianko i kartki świąteczne. Przy wyjściu z kościoła znajduje się choinka Fundacji Małych Stópek. Zachęcamy do pobrania papierowej bombki, na której znajdują się informacje, w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji a szczególnie akcji „Paczuszka dla maluszka”.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli wypełnione produktami Torby Miłosierdzia, które w tym tygodniu zostaną dostarczone najbardziej potrzebującym. Szczególne podziękowania kierujemy wobec pana Piotra Kornatowskiego, który dodatkowo wsparł tę inicjatywę poprzez zakupy produktów spożywczych, dla wszystkich potrzebujących.

5. Serdecznie dziękujemy za złożone deklaracje przyjęcia wizyty kolędowej. Na stoliku obok gazet znajdują się karteczki zgłoszeniowe oraz urna, do której te zgłoszenia prosimy składać. W związku z tym, że wiele osób dopiero w czasie świąt składa taką deklarację, dlatego kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku a nie jak zapowiadaliśmy, że zaraz po świętach. Prosimy, aby zapytać sąsiadów, którzy z racji choroby lub wieku już nie mogą sami przyjść do kościoła o ewentualną chęć zgłoszenia kolędy i przekazanie zgłoszenia w ich imieniu.

6. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej prowadzona jest – w ramach ubiegłotygodniowego „Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” – zbiórka ofiar do puszek na rzecz naszych Rodaków, którzy pozostali za wschodnią granicą. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Dzisiaj przypada 53 rocznica tzw. wydarzeń grudniowych 1970 r., które miały także swoje tragiczne skutki w Szczecinie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz o trudnej współczesnej historii, której prawda budzi niepokój i chęć jej zapomnienia u pewnej części naszego społeczeństwa.

8. W przyszłą niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego zachowania postu ścisłego w tym dniu. Poza tym pamiętajmy, że obowiązuje nas uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej oraz w Boże Narodzenie. Msze Święte niedzielne według stałego planu, ale nie będzie wieczornej Mszy Świętej w porze wigilii. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Mszy Świętych, zwanych „Pasterką” a które będą w naszym kościele sprawowane o godz. 22.00 i 24.00.

9. Polecamy wydany po raz pierwszy w naszej parafii duży kalendarz ścienny, który został przygotowany i opracowany przez naszych parafian: Małgorzatę i Marcina Górków, którym zarazem serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę. Kalendarz zawiera zdjęcia z życia naszej wspólnoty parafialnej oraz roku liturgicznego. Ilość jest bardzo ograniczona a dochód ze sprzedaży (min. 50 zł lub więcej) zostanie przeznaczony na działalność naszego parafialnego CARITASU. Kalendarz można obejrzeć na stoliku obok gazet a do nabycia znajduje się w zakrystii. Jeśli ktoś ma takie życzenie, może być z dedykacją ks. proboszcza.

10. Obok kontenera CARITASU od strony ul. Czarnogórskiej znajdują się gałązki sosnowe, które można wykorzystać na stroiki lub przyozdobienie grobów. Zachęcamy do ich pobrania.

11. Przy bramie od strony parkingu znaleziony został klucz z brelokiem wielbłąda. Można go odebrać w zakrystii.

12. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o micie populizmu, którym jesteśmy karmieni jako naród, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przedstawia tragiczne wydarzenia w kopalni WUJEK na początku Stanu Wojennego. Najmłodszym dzieciom polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ a dzieciom starszym nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz kształtowania w sobie ducha dziękczynienia, radości i nieustającej modlitwy.