Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 stycznia 2024 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i modlili się podczas nawiedzenia naszej parafii przez relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Niech ta modlitwa wyda jak najlepsze owoce w naszych rodzinach i naszej całej rodzinie parafialnej.

2. Zakończyła się planowa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy za wspólną modlitwę, spotkanie i ofiarę. W tym tygodniu odbędą się odwiedziny tych rodzin, z którymi nie mogliśmy się spotkać w planowanym terminie. Z poszczególnymi rodzinami będziemy się kontaktować telefonicznie i ustalać indywidualne terminy spotkań. Jeżeli pojawią się dziś nowe zgłoszenia, to również ich termin będzie ustalany indywidualnie.

3. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Antoniego – opata i przeżywamy Dzień Judaizmu z Kościele katolickim w Polsce, natomiast w czwartek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program wspólnych modlitw prowadzonych podczas całego tygodnia znajduje się w gablocie. W piątek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara - biskupa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp prof. Henryk Wejman. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

4. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat uzdrowienia duchowego, którego nie dokona żaden terapeuta, natomiast GOŚC NIEDZIELNY pisze o możliwych rozwiązaniach dotyczących finansowania Kościoła. Zachęcamy do lektury.

5. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia obfitości darów Bożych oraz otwarcia serca na wzór Samuela, by każdy jak on, mógł powiedzieć Bogu: mów Panie, bo sługa Twój słucha.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Janusza Czurłowskiego z ul. Szybowcowej. W Jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…

7. Dzisiaj (w 14. dzień miesiąca) przypada 5 dzień comiesięcznej „Nowenny Odnowy Wiary”, która przygotowuje nas do uroczystych obchodów 900-lecia Wielkiej Pomorskiej Misji św. Ottona, dlatego uklęknijmy i pomódlmy się wspólnie.