Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 grudnia 2021 r.
1. Dzisiaj obchodzony jest „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”, czyli w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Z tej racji prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na wsparcie - przede wszystkim naszych Rodaków - którzy pozostali za wschodnią granicą. W minionym roku zrealizowano projekty za ponad 2 mln zł. Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziemy na stronie www.episkopat.pl

2. Zachęcamy do udziału w porannych Mszach Świętych ku czci Matki Bożej, czyli roratach, które są sprawowane codziennie o godz. 7.00, stąd też przez okres Adwentu w dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godz. 8.00. Dla dzieci i młodzieży roraty są sprawowane o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.

3. Zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków, które znajdują się w koszykach obok chrzcielnicy i na stoliku ze świecami przy wejściu do zakrystii. Ofiary składane za opłatki są naszym darem na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Polecamy także sianko przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom, które są rozprowadzane w cenie 6, 18 i 20 zł. oraz do włączenia się w inicjatywę Fundacji Małych Stópek i pobranie z choinki znajdującej się przy wyjściu z kościoła papierowej bombki, na której opisany jest udział w akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA. Osoby, które pobrały Torby Miłosierdzia prosimy, aby dostarczały je do kościoła po każdej Mszy Świętej, byśmy mogli wcześniej rozprowadzić paczki świąteczne wśród osób potrzebujących wsparcia.

4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie grupy synodalnej. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu odbędzie się wyjątkowo w czwartek o godz. 19.00.

5. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Mikołaja; we wtorek wsp. św. Ambrożego; w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu podczas wieczornej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie medalików Maryi Niepokalanej dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. W sąsiedniej parafii w Dąbiu w środę o godz. 18.00 suma odpustowa.

6. W poniedziałek w naszej parafii po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj nie zapomniał o ich dzieciach, prosimy o przyniesienie podpisanych paczek, do biura parafialnego w poniedziałek w godz. 15.00 - 18.00.

7. W środę w godz. 12.00 – 13.00 zapraszamy na wspólną modlitwę tzw. „Godzinę łaski”, czyli szczególny czas modlitwy, o który Maryja prosiła podczas jednego z objawień, obiecując szczególne orędownictwo w tym dniu, dla tych, którzy podejmą modlitwę w tym czasie.

8. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Sylwester Marcula. Zachęcamy, aby już teraz przystąpić do spowiedzi świętej, aby z oczyszczonym sercem oczekiwać świąt Bożego Narodzenia i w takim duchu je przeżyć. Możliwość spowiedzi codziennie zarówno przed poranną, jak i wieczorną Mszą Św.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. abpa Andrzeja Dzięgę, który poświęci nowe witraże w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę Eucharystię a szczególnie fundatorów oraz wszystkie osoby, które swoimi ofiarami wsparły to dzieło.

10. Osoby potrzebujące wsparcia lub też zwykłej rozmowy zapraszamy w środę w godz. 17.00 – 18.00 do salki parafialnej, gdzie Parafialny Zespół CARITAS prowadzi dyżury dla osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

11. Ponownie zachęcamy do głosowania w tegorocznym Szczecińskim Budżecie Obywatelskim na projekt modernizacji alejek na cmentarzu w Dąbiu. Tylko od naszego zaangażowania zależy, czy te prace zostaną wykonane. Głosować możemy internetowo poprzez stronę www.sbo.szczecin.eu Mogą głosować rodzice w imieniu swoich dzieci a także osoby, które choć nie mają zameldowania w Szczecinie ale rzeczywiście tu mieszkają. Nie ma też rejonizacji, tak więc osoby z różnych miejsc Szczecina mogą głosować na nasz projekt, który jest na pierwszym miejscu na liście projektów ogólnomiejskich, dlatego zachęcamy aby poprosić znajomych, rodziny, wszystkich którzy nawiedzają cmentarz w Dąbiu, aby oddali swoje głosy na ten projekt. Ten projekt to także swego rodzaju nasze moralne zobowiązanie wobec naszych bliskich spoczywających na cmentarzu. Głosować można do wtorku, do godz. 9.00 rano. Młodszych parafian prosimy aby pomogli starszym parafianom w głosowaniu. Osoby starsze z naszej parafii, które chciałyby zagłosować a nie mają takiej możliwości, prosimy o zgłoszenie się z dowodem osobistym do zakrystii dzisiaj po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

12. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Od dzisiaj tygodnik NIEDZIELA kosztuje 8 zł. Wszystkim polecamy bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY.

13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.