Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 lutego 2024 r.
1. W minioną środę posypując głowy popiołem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach nie tylko o charakterze zewnętrznym np. posty i umartwienia, ale także o charakterze wewnętrznym, które będą budowały naszą wiarę poprzez np. codzienną lekturę Pisma Świętego lub sięgnięcie do prasy katolickiej lub katolickich portali internetowych. Szczególną pomocą niech będzie książeczka pt. „40 dni z Bogiem”, którą prosimy o pobranie ze stolika obok gazet – jedna książeczka jest przeznaczona do jednego domu. Książeczka zamiera codzienne rozważania biblijne i krótką modlitwę za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów oraz opis Triduum Paschalnego i miejsce na własne notatki. Serdecznie polecamy.

2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne tj. Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 – szczególnie dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla dorosłych a także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15, połączone z kazaniem pasyjnym czyli o Męce Pańskiej. W piątek po Drodze Krzyżowej dla dorosłych, będzie dodatkowo krótka modlitwa i adoracja prowadzona z rozważaniami i śpiewem. Po zakończonych nabożeństwach, można będzie złożyć ofiarę do koszyczków znajdujących się na klęcznikach komunijnych, jako jałmużnę wielkopostną, która zostanie przeznaczona na działalność CARITASU. Poza tymi nabożeństwami, jałmużnę można złożyć bezpośrednio do puszki znajdującej się przy ołtarzu. Pamiętajmy, że jałmużna powinna być wynikiem naszej świadomej rezygnacji z przysługującego nam dobra a nie tylko datkiem, który chcemy złożyć, bo akurat coś w kieszeni posiadamy.

3. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mirosławem Wacewiczem oraz Marcinem Przydatkiem poświęcone książce pt. Święty Otton”, które odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Dąbiu, przy ul, Dziennikarskiej, obok dużego kościoła. Podczas spotkania będzie można nabyć tę książkę.

4. W sobotę w domu św. Józefa na Golęcinie odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków CARITASU, natomiast w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. Ku Słońcu 124, w godz. 10.00 – 13.00 będzie Dzień Otwarty szkoły.

5. W niedzielę 17 marca planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy w zakrystii.

6. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Kościół w Polsce od początku wojny wspiera najbardziej poszkodowanych, zgodnie z ewangelicznym wezwaniem do pomocy każdemu człowiekowi. Za wszelkie ofiary składamy: Bóg zapłać.

7. W sobotę ponownie zapraszamy dzieci na spotkanie w salce parafialnej o godz. 13.00.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o pijanych małoletnich oraz utracie sumienia współczesnego świata, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o Jezusowej szkole modlitwy oraz hospicjum perinatalnym, czyli dla dzieci, które urodzą się z wadami i prawdopodobnie szybko zakończą swoje ziemskie życie. Dzieciom przedszkolnym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ a dzieciom starszym nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa, budujących postanowień wielkopostnych oraz owocnego przeżycia całego okresu Wielkiego Postu.

10. W miniony piątek odbył się pogrzeb + Teresy Biernackiej z ul. Kostrzyńskiej a wcześniej pogrzeby: + Zbigniewa Pudełka i + Mieczysława Gackowskiego. Polecajmy te zmarłe osoby oraz naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…