Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 grudnia 2023 r.
1. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt modernizacji alejek na naszym cmentarzu w Dąbiu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Oczywiście sama realizacja projektu nie nastąpi od razu, ale miasto jest zobowiązane do jego wykonania, co zazwyczaj trwa wraz z innymi procedurami około 2 – 3 lata.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego i pełnego nadziei oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. W dni powszednie będziemy sprawować poranne Msze Święte czyli „RORATY” o godz. 7.00 (z tej racji nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00), natomiast dzieci zapraszamy na Msze Święte Adwentowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, sianko oraz kartki świąteczne. Do pobrania są Torby Miłosierdzia, które posłużą do obdarowania naszych parafian przyniesionymi produktami. Wszystkie te rzeczy znajdują się na stoliku obok wejścia do zakrystii, natomiast przy wyjściu z kościoła znajduje się choinka Fundacji Małych Stópek. Zachęcamy do pobrania bombki, na której są informacje, w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji a szczególnie akcji „Paczuszka dla maluszka”. Fundacja w ub.r. przekazała dary o wartości ponad 13 milionów złotych, które trafiły do domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.

4. W środę wspominamy św. Mikołaja biskupa. Spotkanie ze św. Mikołajem w kościele o godz. 19.00. Rodziców, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj nie zapomniał o ich dzieciach, prosimy o przyniesienie podpisanych paczek do domu parafialnego lub kościoła przed lub po wieczornej Mszy Świętej w poniedziałek lub wtorek.

5. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Podczas wieczornej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie medalików Maryi Niepokalanej oraz książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, dlatego prosimy o obecność wszystkie dzieci oraz rodziców, aby towarzyszyć dzieciom w kolejnym wydarzeniu przygotowującym do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. W piątek w dużej parafii w Dąbiu o godz. 18.00 będzie sprawowana suma odpustowa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, którym będzie przewodniczył ks. Adam Krzykała – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ładzinie k/Wolina. Prosimy, aby zaplanować udział w rekolekcjach. Przez okres Adwentu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej nie będą miały spotkań, ale prosimy, by również brały udział w rekolekcjach oraz przygotowały lampiony na wieczorne Msze Święte Adwentowe.

7. W związku z pierwszym terminem ferii szkolnych tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Wzorem ostatnich lat prosimy o zgłoszenia na kartkach chęci wspólnego spotkania i modlitwy oraz poświęcenia domu i mieszkania. Kartki wraz z urną, do której prosimy składać zgłoszenia znajdują się na stoliku obok gazet. Prosimy, aby zapytać sąsiadów, którzy z racji choroby lub wieku już nie mogą sami przyjść do kościoła o ewentualną chęć zgłoszenia kolędy i przekazanie zgłoszenia w ich imieniu. Osoby starsze i niepracujące prosimy o zaznaczenie godzin w ciągu dnia tj. 10.00 - 14.00, natomiast pozostałe od godz. 16.00 (z ewentualnym uzwględnieniem, że z racji pracy dopiero po 18.30). Serdeczna prośba ks. proboszcza, aby zaznaczyć jego osobę, ale tylko u tych, u których jeszcze ks. proboszcz nigdy nie był z wizytą duszpasterską.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA przypomina o tym, że nie wystarczy być dobrym, aby wejść do nieba, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY zachęca do godnego przeżycia Adwentu, który może być początkiem głębokiego nawrócenia. Polecamy nowy i bardzo ciekawy cykl publikacji GOŚCIA NIEDZIELNEGO pt. Historia Kościoła. Pierwszy numer jest poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa oraz przedstawia fakty i mity związane z Inkwizycją a także prezentuje sylwetkę Heroda. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżycia okresu Adwentu.

10. Wczoraj odbył się pogrzeb + Ludwiki Langi z ul. Puckiej. W jej intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…