Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 listopada 2021 r.
1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone tydzień temu do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych, podczas kryzysu migracyjnego oraz na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie. Zebrane zostało 1179 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Za tydzień będzie zbiórka ofiar na Kościół na Wschodzie.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT, czyli czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa w chwale. W tym roku przeżywamy najdłuższy Adwent trwający pełne 4 tygodnie. Zachęcamy do udziału w porannych Mszach Świętych ku czci Matki Bożej czyli roratach, które będą sprawowane codziennie o godz. 7.00, stąd też przez okres Adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Dla dzieci i młodzieży roraty będą sprawowane o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Prosimy o przygotowanie lampionów adwentowych.

3. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Opłatki znajdują się w koszykach obok chrzcielnicy i na stoliku ze świecami obok wejścia do zakrystii. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane za opłatki, które są naszym darem na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Od przyszłej niedzieli będzie też rozprowadzane sianko pod stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom, które są rozprowadzane w cenie 6, 18 i 20 zł. Polecamy inicjatywę Fundacji Małych Stópek i pobranie z choinki znajdującej się przy wyjściu z kościoła papierowej bombki, na której opisany jest udział w akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej ale tylko klasy C i B według ustalonego planu a w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie grupy synodalnej i wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać nt. przyszłości Kościoła i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w ich domach z Komunią Świętą; spowiedź od godz. 17.00 – szczególnie przypominamy dzieciom, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, natomiast po wieczornej Eucharystii spotkanie biblijne w salce parafialnej. W sobotę Msza Święta i modlitwa różańcowa wspólnoty Żywego Różańca o 7.00

7. W liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła a w piątek wsp. św. Franciszka Ksawerego.

8. W ławkach zostały wyłożone nowe egzemplarze Pisma Świętego oraz Kompendium czyli skrót Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do osobistej lektury w kościele.

9. Od najbliższej środy Parafialny Zespół CARITAS będzie pełnił w godz. 17.00 – 18.00 w salce parafialnej dyżur, oczekując na spotkanie z osobami, które potrzebują pomocy i wsparcia. Ponownie prosimy, aby przezwyciężyć poczucie wstydu i bez obaw powiedzieć o swoich potrzebach nie tylko materialnych ale także duchowych, które w miarę możliwości będziemy się starali rozwiązać. Osoby, które chciałyby włączyć się w działalność CARITAS-u również zapraszamy w tym czasie do salki, aby podzielić się pomysłami i zaangażować w działanie.

10. W sobotę w szkołach salezjańskich odbędzie się kurs pt. Domowy Krąg Biblijny. Serdecznie zachęcamy do udziału. Szczegóły tego wydarzenia znajdują się na plakacie w gablocie.

11. Od 1 grudnia w naszym domu parafialnym zamieszka ks. Sylwester Marcula, proboszcz budującego się kościoła „na Rudziance”. Za dwa tygodnie ks. Sylwester poprowadzi w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe i wtedy będziemy mieli okazję bliżej go poznać.

12. Rozpoczęły się głosowania w tegorocznym Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. W związku z tym zwracamy się z prośbą o poparcie projektu modernizacji alejek na cmentarzu w Dąbiu, gdzie wielu z nas ma groby swoich bliskich i przychodzi tam się modlić. Niestety, szczególnie po opadach deszczu trudno się tam bezpiecznie poruszać, dlatego został złożony projekt modernizacji alejek. Znajduje się on na 1 miejscu na liście projektów ogólnomiejskich. Na każdy projekt w budżecie można oddać 2 głosy, z 5 które przysługują każdemu mieszkańcowi Szczecina. Głosować możemy internetowo poprzez stronę www.sbo.szczecin.eu Osoby starsze prosimy, aby poprzez swoje dzieci lub wnuki miały możliwość wzięcia udziału w głosowniu przez internet. W głosowaniu mogą wziąć udział także dzieci ale oczywiście poprzez wyrażenie woli przez rodziców lub opiekunów prawnych. Można też głosować tradycyjnie w tzw. „budżetobusie”, który będzie w Dąbiu w poniedziałek obok LIDLA ok. godz. 13.30. Głosowanie trwa do 7 grudnia. Pozostałe projekty dotyczące bezpośrednio Dąbia, znajdują się w grupie projektów „dzielnicowych” i na te również możemy przekazać nasze głosy, m.in. na odnowienie terenu przy pomniku w Dąbiu. Z góry dziękujemy wszystkim za zanagażowanie: Bóg zapłać.

13. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO a wszystkim czasopismo DOBRE NOWINY.

14. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętych Patronów, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.