Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterkie na 3 marca 2024 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na udział w Misterium Męki Pańskiej. Mamy dwie informacje - dobrą i złą: dobra jest taka, że został zamówiony obiad w cenie 40 zł a zła jest taka, że nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę. Osoby, które się zapisały na pielgrzymkę prosimy o dokonanie wpłat w zakrystii. Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 15 marca. Dystans 42 km przemierzamy w ciszy – indywidualnie lub w grupach idących swoim tempem – zatrzymując się w wyznaczonych punktach na odczytanie rozważania. Zapisy w formie elektronicznej według informacji na plakacie w gablocie lub u księży. Można także wybrać się na połowę dystansu wzdłuż jeziora – wtedy prosimy o zgłoszenia tylko do księży.

2. Przez cały Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne tj. Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 – szczególnie dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla dorosłych a także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15, połączone z kazaniem pasyjnym. W piątek po Drodze Krzyżowej dla dorosłych jest dodatkowo krótka modlitwa i adoracja prowadzona z rozważaniami i śpiewem. Ponadto w najbliższy piątek odbędzie się czuwanie modlitewne 24 GODZINY DLA PANA. Jest to modlitewna inicjatywa papieża Franciszka, którą chcemy podjąć także w naszej parafii, ale
z racji organizacyjnych ograniczymy się do czuwania do północy, dlatego zarezerwujmy w najbliższy piątek czas na osobistą modlitwę. Adoracja całodobowa odbędzie się w kościele pw. św. Jana Bosko w Szczecinie (kościół obok stadionu Pogoni).

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył ks. Arkadiusz Skwara – proboszcz parafii w Stargardzie Kluczewie. Zaplanujmy udział w rekolekcjach i otoczmy modlitwą ks. rekolekcjonistę oraz cała naszą wspólnotę parafialną.

4. Zwracamy się z prośbą o przekazanie starych samochodzików tzw. „resoraków” lub innych małych aut do zabawy, które zostaną przeznaczone dla pewnej chorej osoby, dla której są one jedyną radością życia. Samochodziki – mogą być także uszkodzone – można przynosić do zakrystii przed każdą Mszą Świętą.

5. Ponownie zachęcamy do nabycia książki pt. „Nauczanie wolnego narodu”, która zawiera nauczanie św. Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski z 1991 r. Była to pielgrzymka, w której papież poruszał najbardziej fundamentalne sprawy dla odradzającej się po komunistycznym zniewoleniu Ojczyzny a które dziś są ponownie odrzucane w życiu społecznym i narodowym, dlatego lekturę tego nauczania polecamy na czas Wielkiego Postu. Koszt zakupu 30 zł., przy zwykłej cenie 45 zł. Drugą książką, którą polecamy jest „Tyrania postępu”, która niezwykle celnie diagnozuje obecną sytuację w świecie oraz trendy rozwojowe zarówno kulturowe, polityczne, jak i religijne w Polsce i Europie. Koszt zakupu 60 zł., przy normalnej cenie 79 zł. Zachęcamy do zapisywania się i zakupu tych książek, które znajdują się na stoliku obok gazet.

6. Przygotowujemy żółte koszulki odblaskowe z logo naszej parafii z przodu i na plecach. Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim zakupem, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Koszt 15 zł.

7. Ruszył nowy nabór wniosków w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Zachęcamy do składania wniosków na rzecz różnych inicjatyw, które mogą poprawić stan i wygląd naszego Dąbia lub prosimy o zgłoszenia i pomysły, które moglibyśmy wspólnie przedstawić.

8. W tym tygodniu nie będzie spotkań dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, ale prosimy, by zaplanować udział dzieci w rekolekcjach w przyszłym tygodniu.

9. W najbliższą sobotę w dużej parafii w Dąbiu o godz. 12.30 rozpocznie się wielkopostny dzień skupienia wspólnoty Domowego Kościoła.

10. Od dzisiaj na stoliku obok wejścia do zakrystii, są do nabycia świece CARITAS, baranki wielkanocne oraz kartki świąteczne. Można także wziąć TORBĘ MIŁOSIERDZIA i ufundować produkty spożywcze i chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w ramach akcji OD PARAFIAN DLA PARAFIAN.

11. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o tym, jak poszczono w Starym Testamencie oraz o szczecińskich „Kaziukach”, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o propozycjach usunięcia w szkolnym nauczaniu historii, spraw oraz wydarzeń związanych z wiarą i Ojczyzną oraz o niebezpiecznych sklepach z receptami. Ponadto polecamy GOŚĆ EXTRA – HISTORIA KOŚCIOŁA w cenie 12 zł., a w nim m.in. tematy: czy kobieta może być spowiednikiem oraz 2 część poświęcona Inkwizycji. Zachęcamy do lektury.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz gorliwości w jak najlepszym kształtowaniu ducha wiary i miłości Boga i bliźniego.

13. Wczoraj obyły się pogrzeby: + Heleny Bąk z ul. Kostrzyńskiej oraz + Lucjana Kępińskiego
z ul. Goleniowskiej. W ich intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…