Dziś jest niedziela, 27 wrzesień 2020. Imieniny: Damiana, Amadeusza

Pierwsza Komunia Święta w gronie rodzinnym.

2020-06-08
Pierwsza Komunia Święta w gronie rodzinnym.
W związku z trwającym stanem epidemicznym zmieniony został termin przeprowadzenia Pierwszej Komunii Świętej, która jest zaplanowana na 20 września. Jednak w naszej parafii już od 1 czerwca trwają uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w gronie rodzinnym.
Jest to prawdziwie rodzinna uroczystość podczas której do sakramentu przystępuje jedno, bądź dwoje (czasem troje) dzieci. Taka forma pozwala na prawdziwie rodzinne doświadczenie wiary i wspólnej modlitwy. Mamy nadzieję, że w następnych latach również w takiej formie będzie ona praktykowana. Ks. abp Andrzej Dzięga już w 2013 r. zezwolił na taką formę Pierwszej Komunii Świętej - nawet młodszych dzieci - o ile są wychowywane w duchu wiary i posiadają właściwe usposobienie do przyjęcia tego sakramentu.