Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

2023-11-12
XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
W dzisiajszą niedzielę w Kościele w Polsce przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny dzień poświęcony jest chrześcijanom z Bliskiego Wschodu. Pomoc dla chrześcijan prześladowanych koordynuje w Polsce Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" o którego działalności warto poczytać na stonie internetowej www.pkwp.org
W naszej parafii w przyszłą niedzielę tj. 19 listopada, odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan. Działalność stowarzyszenia możemy wesprzeć także poprzez bezpośrednią ofiarę składaną na konto "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym lub Darowizna.